Powieki to część twarzy, gdzie skóra jest najcieńsza i najbardziej wiotka, co skutkuje szybszym niż w przypadku innych okolic pojawieniem się pierwszych zmarszczek oraz widocznego nadmiaru skóry. Aby z tym walczyć mamy do dyspozycji kilka skutecznych oraz mało inwazyjnych metod.

Na pierwszy plan wysuwają się zabiegi z użyciem wypełniaczy oraz toksyny botulinowej. Głęboką dolinę łez, worki oraz cienie pod oczami, a także drobne zmarszczki skutecznie skorygujemy za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego. Od niedawna też stosujemy w tej okolicy najbardziej naturalny z wypełniaczy - Adivive, czyli własną, bogatą w komórki macierzyste tkankę tłuszczową pacjentki.

Jeśli chcemy uzyskać efekt „otwartego oka”, zabieg warto uzupełnić podaniem w tej okolicy toksyny botulinowej, która blokując skurcz mięśnia okrężnego oka, zniweluje kurze łapki oraz pozwoli na delikatne uniesienie górnej powieki.

Aby odmłodzić okolicę oczu, ważne jest też zadbanie o gęstość i jędrność skóry. Pelleve – zabieg wykorzystujący energię o częstotliwości fal radiowych, czyli tzw. radiofrekwencję oraz Ulthera – zabieg wykorzystujący energię fal ultradźwiękowych w celu stymulacji tkanek miękkich do produkcji kolagenu, z powodzeniem zalecić można zarówno w prewencji powstawania zmarszczek, jak i w leczeniu tych już istniejących.

Nieco bardziej inwazyjnym, stosowanym w tym wskazaniu zabiegiem jest implantacja rozpuszczalnych nici chirurgicznych, czyli nici PDO. Umieszczone płytko pod skórą nici stymulują przebudowę skóry i poprawę jej gęstości. Efektem zabiegu jest ujędrnienie skóry powiek, redukcja drobnych zmarszczek oraz worków pod oczami, a także uniesienie górnych powiek. 

Aby uzyskać upragniony efekt, często wskazane jest łączenie metod. Jednoczesne modelowanie tkanek za pomocą wypełniaczy oraz ujędrnianie skóry przy pomocy zabiegów Pelleve, Ulthera lub nici PDO pozwala znacznie poprawić wygląd powiek i odmłodzić spojrzenie.


Zespół dermatologii Kliniki Ambroziak

Klinika Ambroziak 
Al. Gen. W. Sikorskiego 13,
02-758 Warszawa
Tel.: +48 22 111 50 05; 
Tel.: +48 726 101 000,
recepcja@klinikaambroziak.pl
www.klinikaambroziak.pl