Dramatyczne chwile podczas spotkania Dania - Finlandia w fazie grupowej Mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn. W. 43 minucie meczu na stadionie Parken w duńskim Østerbro występujący na pozycji pomocnika Christian Eriksen nagle upadł na boisku bez kontaktu z przeciwnikiem i stracił przytomność. Służby medyczne natychmiast przystąpiły do reanimacji 29-latka. Media donoszą, że potrzebny był masaż serca. Mecz został natychmiast przerwany.

Christian Eriksen - najnowsze informacje o stanie zdrowia piłkarza

Jak donosi duńska telewizja, Christian Eriksen przebył atak serca. Z potwierdzonych przez UEFA i duńską federację piłkarską informacji wynika, że piłkarz żyje i odzyskał już przytomność. Sportowiec został przewieziony do pobliskiego szpitala. Jego stan jest stabilny. Zagraniczne media podają także, że przy zawodniku są jego żona i jego ojciec.

Ujawniono także, że Eriksen zadzwonił do kolegów z reprezentacji Danii i powiedział im, aby grali dalej bez niego.

Duński Związek Piłki Nożnej poinformował, że spotkanie Dania - Finlandia będzie kontynuowane. Mecz został wznowiony o godzinie 20:30 przy wciąż pełnych trybunach. Zadecydowano, że rozegrane zostaną ostatnie cztery minuty pierwszej połowy, po czym nastąpi krótka, trwająca pięć minut przerwa, po której nastąpi druga połowa.

Kim jest Christian Eriksen?

Chistian Eriksen urodził się 14 lutego 1992 roku w Midderfart w Danii. Od ubiegłego roku jest zawodnikiem włoskiego klubu Inter Mediolan. Wcześniej występował w barwach angielskiego Tottenham Hotspur (2013-2020) oraz holenderskiego AFC Ajax (2010-2013). Żoną piłkarza jest fryzjerka Sabrina Kvist Jensen. Mają dwoje dzieci.