Zapytani o to, co najchętniej zmieniliby w swoim wyglądzie, respondenci wymienili kolor zębów, rozmiar ust, czy właśnie proste zęby.

Poproszeni o wskazanie przykładu „idealnego” mężczyzny o pięknym uśmiechu, respondenci wymienili usta Roberta Pattinsona, zęby Davida Beckhama oraz podbródek Orlando Blooma. Wśród gwiazd, najbliżej „ideału” okazały się usta Angeliny Jolie, zęby Katarzyny Księżnej Cambridge oraz podbródek Jennifer Aniston.

Wyniki ankiety nie dziwią, gdyż piękne zęby to marzenie wielu. Świadomość niedoskonałości we własnym uzębieniu może wpłynąć na to, jak funkcjonujemy na co dzień, i to zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Mimo iż istnieje wiele sposobów, aby skorygować wady zgryzu, często nie decydujemy się z nich skorzystać, gdyż na przykład nie chcemy być widziani z aparatem na zębach, rzadko mamy też ochotę poddać się inwazyjnym zabiegom dentystycznym.

Na szczęście, nowe technologie przychodzą z pomocą wszystkim tym, którzy szukają najlepszego rozwiązania dla siebie. Jednym z nich jest system Invisalign, który pozwala na wyprostowanie zębów za pomocą przezroczystych nakładek, tzw. alignerów. Co ważne, w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów na zęby, Invisalign można zdejmować i założyć z powrotem w krótkich odstępach czasu, np. podczas jedzenia czy przed ważnym spotkaniem, przy rekomendowanym czasie noszenia, wynoszącym 22 godziny dziennie. Dodatkowo, są one wygodne, łatwe w użyciu i prawie niewidoczne. Metoda cieszy się popularnością na całym świecie – do tej pory skorzystało z niej już 3,5 miliona pacjentów. Więcej informacji można znaleźć TU.

 

*Ankieta została przeprowadzona w styczniu 2015 roku na grupie 300 respondentów (50% mężczyzn, 50% kobiet) w Wielkiej Brytanii na zlecenie marki Invisalign.