Dua Lipa z pewnością nie tak wyobrażała sobie swój pierwszy pobyt w Chinach. Podczas koncertu brytyjskiej artystki w Szanghaju doszło do skandalicznego incydentu. Ochrona w bardzo brutalny sposób wyrzuciła z sali koncertowej co najmniej 10 fanów. Jak wynika z relacji uczestników imprezy, powodem miało być machanie przez nie tęczowymi flagami. Nie jest tajemnicą, że choć homoseksualizm nie jest w Chinach karany, to przedstawiciele społeczności LGBT wciąż zmagają się w tym kraju z prześladowaniem i dyskryminacją. Kolejne osoby były następnie siłą usuwane z sali za to, że wbrew zasadom wstawały ze swoich miejsc i zaczynały tańczyć.

Znana ze swojego wsparcia dla przedstawicieli mniejszości seksualnych Dua Lipa była zaszokowana zachowaniem obsługi koncertu. Z nagrań opublikowanych w mediach społecznościowych wynika, że ochroniarze nie ograniczali się do wyprowadzania osób z sali, ale dopuszczali się też aktów przemocy - młode osoby były popychane, szarpane i uderzane. Gwiazda wystosowała już oświadczenie w tej sprawie.

- Zeszłej nocy zrobiłam to dla moich fanów. Obiecany koncert. Byłam z nimi, śpiewałam z nimi i tańczyłam z nimi. Będę was wspierać za waszą miłość i przekonania - jestem dumna i wdzięczna, że czuliście się wystarczająco bezpiecznie, aby okazać swoją dumę podczas mojego występu. To, co zrobiliście, wymagało ogromnej odwagi. Zawsze pragnę jedynie, aby moja muzyka dawała wam siłę, nadzieję i poczucie jedności. To co się wydarzyło przeraziło mnie - przesyłam miłość do wszystkich moich fanów. Chciałabym wrócić tam, gdy nadejdzie właściwy czas i mam nadzieję, że następnym razem zobaczę salę wypełnioną tęczami. Kocham cię, Szanghaju - napisała Dua Lipa na Instagramie.

Fani wyrzuceni z koncertu Duy Lipy w Szanghaju

Szokujące nagrania z koncertu Duy Lipy w Szanghaju możecie obejrzeć poniżej. Z kolei najnowsze zdjęcia z publicznych wystąpień piosenkarki znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: TTBZ 10 - Honorata Skarbek jako Justin Bieber! Musicie zobaczyć ten WYKON! WIDEO