Duffy w lutym bieżącego roku opublikowała post w mediach społecznościowych, w którym wyjawiła powód swojej kilkuletniej nieobecności na scenie muzycznej. 35-latka wyznała, że musiała zrezygnowała z kariery w wyniku traumy po porwaniu i wielokrotnym gwałceniu. Teraz na swoim blogu zdecydowała się opisać przerażające szczegóły napaści i długiej drogi powrotu do pełni zdrowia. - To były moje urodziny, zostałam odurzona w restauracji, potem podawano mi narkotyki przez cztery tygodnie i wywieziono do obcego kraju. Nie pamiętam podróży samolotem, ani tego, jak znalazłam się na tyle samochodu. Zamknięto mnie w jakimś pokoju hotelowym, w którym sprawca mnie gwałcił - czytamy na stronie wokalistki.

Duffy opowiedziała o szczegółach porwania i gwałtu

Wokalistka wyznała, że wróciła ze swoim oprawcą do Wielkiej Brytanii, ale nie zdecydowała się zgłosić sprawy na policję: - Nie mogłam iść na policję. Czułam, że jeśli coś pójdzie nie tak, on mnie zabije. Nie mogłam ryzykować, że będę źle traktowana lub że sprawa trafi do mediów. [...] Przez kilkanaście dni nie widziałam żywej duszy, z nikim się nie spotykałam. Ciągle chodziłam w piżamie, nie czesałam się. Byłam wtedy bardzo bliska samobójstwa. Odizolowana, samotna. Pozwoliłam, by gwałt stał się moim towarzyszem. 

Duffy ostatecznie udało się uciec, ale przez lata żyła w lęku. Ostatecznie poszła na policję i skorzystała z pomocy terapeuty. Z jej relacji dowiadujemy się, że zamierzała zmienić imię i nazwisko oraz przeprowadzić się do innego kraju, ale ostatecznie postanowiła "zmierzyć się ze swoim lękiem" i opowiedzieć o wszystkim fanom. Duffy wyznała, że nie zamierza zdradzać publicznie tożsamości swojego oprawcy, a jego dane przekazała jedynie funkcjonariuszom. 

Kim jest Duffy?

Duffy to 35-letnia wokalistka, której światową popularność przyniósł singiel „Mercy” - utwór w 2008 roku spędził pięć tygodni na szczycie brytyjskich list przebojów. Jej debiutancki album „Rockferry” zdobył uznanie w Europie i Stanach Zjednoczonych, a ją nagrodzono Grammy za najlepszy album pop. Płyta sprzedała się w 9 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny.