Duncan Laurence to jedna z gwiazd drugiego dnia Top of the Top Sopot Festival 2019. Co ciekawe, to już druga wizyta zwycięzcy 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w naszym kraju. Przypomnijmy, że 25-letni wokalista z Holandii w czerwcu spędził parę dni w Warszawie, podczas których wystąpił w "Dzień Dobry TVN" oraz udzielił wywiadów dla polskich mediów. Nam również udało się wtedy spotkać i porozmawiać z tym utalentowanym artystą. Duncan wyjaśnił nam wtedy m.in. o czym tak naprawdę opowiada tekst jego eurowizyjnej piosenki "Arcade". Okazuje się, że utwór jest o wiele bardziej osobisty i przejmujący, niż nam się wydawało.

Duncan Laurence - o czym opowiada jego hit "Arcade"?

- Piosenka jest oparta na prawdziwej historii osoby, którą znałem w przeszłości i którą niestety straciłem. Opowiada o miłości jej życia, która nigdy do niej nie powróciła. Choć bowiem zerwali ze sobą, ona bardzo chciała, żeby znowu byli razem. On jednak nigdy do niej nie wrócił, a ona w końcu zmarła  - opowiedział nam Laurence.

"Arcade" nie jest jednak jedynie opowieścią o nieszczęśliwej miłości innej osoby. Duncan przemycił do utworu także swoje własne przeżycia.

- Dodałem do tego moją osobistą perspektywę, czyli moje doświadczenia związane z życiem w malej miejscowości, a następnie przeprowadzką do dużego miasta i studiowaniem muzyki. Utwór powstawał właśnie w tamtym okresie , wiec stal się połączeniem tamtej historii i moich własnych przeżyć - dodał.

Zobacz zdjęcia Duncana Laurence'a z jego ostatniej wizyty w Warszawie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Sopot Top of the Top Festival - sprawdź, kto wystąpi!