Od tragicznej śmierci księżnej Diany mijają w tym roku już 24 lata. Gdy "Królowa ludzkich serc" zmarła w wyniku obrażeń doznanych w wypadku samochodowym na ulicach Paryża, jej starszy syn William miał zaledwie 15 lat. Choć dzieci księcia Cambridge i jego żony Kate Middleton nigdy nie poznały swojej słynnej babci, to Diana i tak zajmuje szczególne miejsce w ich sercach. Przekonujemy się o tym chociażby przy okazji takich świąt jak obchodzony dziś w Wielkiej Brytanii Dzień Matki.

Kartki Charlotte, George'a i Louisa dla nieżyjącej babci

Troje młodych członków rodziny królewskiej jak co roku uczciło tego dnia zmarłą mamę swojego taty. 14 marca na oficjalnych profilach Pałacu Kensington w mediach społecznościowych zamieszczono zdjęcia kolorowych laurek, jakie Charlotte, George i Louis przygotowali tradycyjnie w imieniu swojego taty dla Diany. Nasza uwagę szczególnie przykuły poruszające listy, jakie do swojej babci napisała najstarsza dwójka.

Droga babciu Diano, szczęśliwego szczęśliwego dnia matki. Bardzo cię kocham i zawsze o tobie myślę. Przesyłam mnóstwo miłości – czytamy w kartce od ośmioletniego księcia George'a.

Równie wzruszającą wiadomość dla swojej babci przelała na papier kończąca w maju 6 lat księżniczka Charlotte.

Droga babciu Diano, myślę o tobie w Dniu Matki. Bardzo cię kocham. Papa tęskni za tobą. Mnóstwo miłości – napisała.

Koślawym, dziecięcym podpisem opatrzył swoją kartkę dla babci także obchodzący 23 kwietnia swoje trzecie urodziny książę Louis.

Zobacz kartki dzieci Williama i Kate dla Diany już teraz w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Książę William przerywa milczenie w sprawie wywiadu Harry'ego i Meghan. Stanowcza odpowiedź na zarzuty o rasizm