Znane mamy chętnie chwalą się swoimi pociechami. Im częściej mają one  styczność ze światem show-biznesu, tym częściej same próbują w nim zaistnieć. Zagraniczne mamy często pozują na czerwonym dywanie ze swoimi córkami, ale nie inaczej jest w przypadku polskich gwiazd.

Z okazji Dnia Matki przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 najsłynniejszych matek i ich sławnych córek. Zobaczcie, kto zajął zaszczytne pierwsze miejsce!

 

MIEJSCE 10.  Melanie Griffith i Dakota Johnson

Talent aktorski w tej rodzinie przekazywany był z pokolenia na pokolenie. Babcia Dakoty, Tippi Hedren jest aktorką i modelką, mama, Melanie Griffith poszła w ślady swojej mamy i już w wieku 12 lat wystąpiła na wielkim ekranie w filmie „Smith!”. Nic dziwnego, że córka Melanie, Dakota Johnson również odziedziczyła ten talent. Od najmłodszych lat towarzyszyła mamie na czerwonym dywanie. Dakota Johnson największą popularność zyskała dzięki roli Any w filmie „50 twarzy Greya”. Jej kariera z roku na rok nabiera tempa. W 2012 roku wystąpiła w 4 filmach, dwa lata później w trzech i w ubiegłym roku w kolejnych trzech. W tym roku mamy okazję docenić jej talent w filmie „Jak to robią single”.


MIEJSCE 9. Katarzyna Grochola i Dorota Szelągowska

Do niedawna niewielu wiedziało, że te panie są spokrewnione. Katarzyna Grochola w 1887 roku wydała swoją pierwszą powieść „Przegryźć dżdżownicę”, która szybko została zauważona przez krytyków. Cztery lata później książka „Nigdy w życiu!” z dnia na dzień stała się bestsellerem. Dziś Katarzyna Grochola ma na koncie 12 genialnych powieści. Czym zajmuje się jej córka? Dorota Szelągowska jest projektantką wnętrz, ale przede wszystkim wypłynęła na fali związku z dyrygentem Adamem Sztabą. Największą popularność przyniósł jej program „Dorota Was urządzi”, w którym od 2014 roku pokazuje jak tanio a efektownie urządzić mieszkanie.


MIEJSCE 8. Vanessa Paradis i Lily Rose-Deep

Vanessa Paradis popularność zyskała mając zaledwie 14 lat. Jej utwór „Joe le taxi” momentalnie stał się ogólnoeuropejskim przebojem, a już rok później nagrała pierwsza płytę. Dziś Vanessa Paradis ma na koncie także kultowe role filmowe, m.in. w filmie „Jak kochają czarownice”, ale popularność zyskała również jako modelka – była twarzą perfum Coco Chanel. Mówi się, że kiedyś to Vanessa Parads była ulubienicą Karla Lagerfelda. Po latach została nią córka – 16-letnia Lily- Rose Depp. Gdy w raz z mamą pokazała się na pokazie Chanem Metiers d’art. w Nowym Jorku zwróciła uwagę znanego projektanta. Chwilę później została gwiazdą kampanii okularów Chanel. Teraz została ambasadorką zapachu Chanel.


MIEJSCE 7. Jolanta Kwaśniewska i Aleksandra Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska szybko została okrzyknięta wzorem do naśladowania. Pierwsza dama Polski w latach 1995-2005, prezenterka TVN Style, prawnik, działaczka społeczna oraz prezes fundacji „Porozumienie bez barier”. Chętnie udziela się społecznie, a jej imieniem i nazwiskiem nazwano nową odmianę uprawną tulipana. Córka Jolanty Kwaśniewskiej, Aleksandra początkowo współpracowała z telewizją TVN jako reporterka programu „Dzień Dobry TVN”, później była gospodynią programu „Kulisy Tańca z Gwiazdami”. W 2012 roku wyszła za mąż za Jakuba Badacha i od tamtej pory usunęła się w cień.


MIEJSCE 6. Jerry Hall i Georgia May Jagger

Jerry Hall to jedna z najpiękniejszych i najwyższych modelek w branży. Zadebiutowała mając zaledwie 19 lat. Szybko podpisała kontrakt z agencją Ford i jeszcze w tym samym roku pojawiła się na okładce brytyjskiego „Vogue”.  W ciągu wieloletniej kariery na wybiegu prezentowała kolekcje: Chanel, Diora, Valentina czy Yves’a Sainta Laurenta. Nic dziwnego, że córka poszła w jej ślady. Georgia May Jagger ma zaledwie 24 lata, a już pojawiła się na okładkach amerykańskiego i brytyjskiego „Vogue’a”, „Elle” czy „Harper’s Bazaar”. Była także twarzą kampanii RImmel, Chanel Resort, H&M, Reserved czy Just Cavali..

MIEJSCE 5. Cindy Crawford i Kaia Jordan Gerber

Cindy Crawford od lat uchodzi za jedną z najpiękniejszych  kobiet na świecie. Karierę na wybiegu zaczęła w wieku 19 lat. Pojawiła się na wielu okładkach, a już w wieku 22 lat prezentowała swoje wdzięki na okładce „Playboy’a”. W ciągu dwudziestu lat  brała udział w pokazach Dolce &Gabbana, Caliva Kleina, Gianniego Versace czy Chanel. Nic dziwnego, że córka Kaia odziedziczyła po niej urodę. Co więcej, w ogóle nie widać, żeby było między paniami 35 lat różnicy!. Swoją pierwszą kampanię Kaia Jordan Gerber zrobiła już w wieku 10 lat! Niespełna trzy lata później trafiła do „Teen Vogue’a”. Dziś 15- letnia już Kaia ma na koncie współpracę ze znanymi fotografami – Mario Testino oraz Stevenem Meiselem.


MIEJSCE 4. Joanna Żółkowska i Paulina Holtz

O tym, że Paulina Holtz jest córką Joanny Żółkowskiej wiedzą wszyscy. Joanna Żólłowska w wieku 22 lat po raz pierwszy pojawiła się na teatralnej scenie. Dziś związana z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gościnnie występuje również w Teatrze Scena Prezentacje. Córka Paulina Holtz poszła w ślady matki i już w wieku sześciu lat pojawiła się w przedstawieniu teatralnym. Największą popularność przyniosła jej  rola Agnieszki Lubicz w telenoweli „Klan”. Na koncie ma także gościnne role w serialach „Kryminalni” oraz „Na dobre i na złe”.


MIEJSCE 3. Teresa Rosati i Weronika Rosati

Teresa Rosati to jedna ze słynniejszych kobiet – projektantek mody. Zadebiutowała w 1998 roku urządzając pokaz mody w galerii Zachęta.  Od początku swojej działalności współpracowała z najlepszymi polskimi modelkami – Bogną Sworowską, Iloną Felicjańską, Violą Kołakowską oraz Ewą Pacułą. Swoje kolekcje prezentowała również za granicą, m.in. w Bevery Hills, New Jersey czy w Nowym Jorku. Nic dziwnego, że córkę również zafascynował wielki świat. Weronika Rosati postawiła na aktorstwo i dziś próbuje swoich sił za granicą. Ma na koncie wiele ról zarówno serialowych, jak i filmowych. Największą popularność przyniosła jej jednak jedna z głównych ról w filmie „Pitbull”. W tym roku fani mogli zobaczyć ją w zagranicznych serialu „Supernatural” oraz w trzech filmach  - „USS Indianapolis: Men of Courage”, „Max & Me” oraz „Music, War and Love”.


MIEJSCE 2. Krystyna Loska i Grażyna Torbicka

„Jaka matka, taka córka” – to powiedzenie w ich przypadku jest niezwykle trafne. Krystyna Loska w latach 60. Była jedną z najsłynniejszych dziennikarek.  Krystyna Loska ma na koncie prowadzenie m.in. festiwali muzycznych w Sopocie, Opolu czy Zielonej Górze. Zachwycała nie tylko nieskazitelnym wyglądem, ale i inteligencją oraz talentem satyrycznym, który często wykorzystywała w zapowiedziach programów. Talent po mamie odziedziczyła Grażyna Torbicka, która  przez 31 lat pracowała w Telewizji Polskiej. Niedawno dziennikarka odeszła z TVP2. To jednak nie koniec jej przygody ze światem mediów. Grażyna Torbicka dołączyła niedawno do grona oficjalnych ambasadorek marki L’Oreal, takich jak Eva Longoria czy Jane Fonda. Prezenterka jako pierwsza Polka dołączyła do zagranicznych gwiazd i została oficjalną polską twarzą marki, którą reprezentowała na Festiwalu Filmowym w Cannes.


MIEJSCE 1.  Goldie Hown i Kate Hudson

Te panie w tej kategorii są bezkonkurencyjne. W rankingu najsłynniejszych matek i ich słynnych córek zajmują u nas pierwsze miejsce. Dlaczego? Goldie Hown uważana jest za najsłynniejszą aktorkę lat 70., 80. I 90. Na koncie ma wiele ról filmowych, w tym najsłynniejsze „Szeregowiec Benjamin”, „Ptaszek na uwięzi” oraz „Ze śmiercią jej do twarzy”. Jej córka, Hate Hudson zadebiutowała na ekranie już w wieku 19 lat. Największym sukcesem była rola Penny Lane w filmie „U progu sławy”, za którą została nominowana do Oscara.  Dziś większość kojarzy ją z komedii romantycznych takich jak „Jak stracić chłopaka w 10 dni”, „Pożyczony narzeczony” czy „Ślubne wojny”.