Anna Szczygieł-Luboń była szefową działu Kultura magazynu "Elle". Dziennikarka odeszła w niedzielę, 31 maja. Poruszona redakcja magazynu żegna swoją koleżankę.

Anna Szczygieł-Luboń nie żyje

Szefowa działu Kultura w "Elle" była autorką wielu tekstów z zakresu sztuki, pisała o teatrze, filmie czy literaturze. Na koncie miała rozmowy z takimi artystami jak Dawid Podsiadło czy Agnieszka Holland. Anna była autorką książki "Mistrzynie", bloga Cudkultury.pl i autorskiego cyklu "Kultura na weekend" na ELLE.pl, który realizowała od ośmiu lat. Ania była też w przeszłości szefową działu kultury w magazynie "Gala".

Materiały przygotowywane przez Anię możecie obejrzeć tutaj.

Uważam, że wartość wywiadu jest zasługą rozmówcy. Nie wiem, czy bez dobrego dziennikarza może powstać dobry wywiad, ale na pewno bez ciekawego bohatera nie będzie interesującej rozmowy - mówiła Anna Szczygieł-Luboń w rozmowie z dziennikarzem "Gali". Cały wywiad z dziennikarką do przeczytania poniżej.

WYWIAD Z ANNĄ LUBOŃ "Każdy człowiek jest do odkrycia"

Od wielu lat pisała i mówiła dla Was o książkach, teatrze, filmie i robiła to niepowtarzalnym językiem, który bez podpisu autorki był rozpoznawalny od pierwszych zdań. Aniu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało - pisze o redakcyjnej koleżance serwis Elle.pl