Gdybyśmy zapytali Was o utalentowanych polskich piłkarzy, wielu z Was z pewnością jednym tchem wymieniłoby takie nazwiska jak Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Krzysztof Piątek. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że tych trzech zawodników, którzy mają na swoim koncie liczne występy w reprezentacji Polski, rozpoczynało swoją przygodę z futbolem w identyczny sposób. Mowa o udziale w największym wydarzeniu dla młodych piłkarzy w Polsce i Europie, czyli rozgrywanego już od ponad 20 lat turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

13-letnia Emilia we wzruszającej kampanii "Z boiska na Stadion..."

Uczestniczką tego turnieju jest również Emilia Michalak - główna bohaterka nowej kampanii o nazwie "Podaj dalej dobre słowo!". Trzynastoletnia zawodniczka, występująca na co dzień w barwach klubu Górnik Łęczna, razem z innymi wychowankami "Z podwórka na Stadion..." wystąpiła w niezwykle wzruszającym i dającym do myślenia spocie, który od kilku tygodni podbija polski Internet. 

Dwie wersje tej emocjonalnej reklamy, która pokazuje, że tylko pozytywne motywowanie i wsparcie dają szansę na osiągnięcie sukcesu, zebrały już w sumie niemal 3,5 miliona wyświetleń na samym YouTube. Uprzedzając Wasze pytania o piosenkę, spieszymy donieść, że w tle usłyszeć można poruszający przeMarta Skibińskabój "People Help the People", znany najbardziej z wykonania angielskiej piosenkarki Birdie.

Dziewczynki coraz bardziej kochają piłkę nożną

Obecność Emilki w kampanii nie jest przypadkowa. Już ponad 30% uczestników Pucharu Tymbarku to dziewczęta, które występują we wszystkich kategoriach wiekowych (do lat 8, 10 i 12). Zastanawiacie się pewnie teraz, czy przekłada się to na rozwój żeńskiego futbolu. Jak najbardziej! Aktualnie mamy w Polsce zarejestrowanych już ponad 30 tysięcy piłkarek i ta liczba z roku na rok rośnie.

Warto też wspomnieć, że swoją karierę w tym turnieju rozpoczynała chociażby Paulina Dudek. Zwyciężczyni z 2007 roku trzynaście lat później została najlepszą piłkarką Polski i gra dziś dla paryskiego Paris Saint-Germain oraz reprezentacji naszego kraju.

Myślicie, że Emilii uda się pójść w jej ślady? My nie mamy co do tego żadnych wątpliwości!