Mie HamaKissy Suzuki, pracownica niejakiego Tanaki i pierwsza żona 007 w "Żyje się tylko dwa razy" (1967). U boku Seana Connery'ego Mie stworzyła kreację, którą pamięta się do dziś. Ale nie ma się czemu dziwić, wiedząc o determinacji, z jaką Mie Hama ubiegała się o tę rolę. Jeszcze w trakcie castingu zagroziła, że popełni samobójstwo, jeśli to nie ona zostanie filmową Kissy. 

Michelle Yeoh
Towarzyszy Pierce'owi Brosnanowi jako Wai Lin w "Jutro nie umiera nigdy" (1997). Piękna Azjatka do filmu trafiła już jako kobieta sukcesu. W 1983 roku Michelle została wybrana na Miss Malezji. Po "Bondzie" magazyn "People" uznał ją za jedną z 50 najpiękniejszych osób na świecie. 

Halle Berry
Pechowa Jinx z filmu "Śmierć nadejdzie jutro" (2002). Wynurza się z oceanu na kubańskiej plaży podobnie jak niegdyś Ursula Andress. I jest co najmniej tak samo niebezpieczna. Ta rola była dla Halle Berry pierwszą po scarowym "Czekając na wyrok". Od tego czasu nikt już nie ma wątpliwości, że Halle to jeden z symboli seksu we współczesnym kinie.

Barbara Bach
U boku Rogera Moore'a zagrała panią major Anyę Amasową, agentkę KGB w "Szpiegu, który mnie kochał" (1977). Jako jedna z niewielu dziewczyn Bonda jest nie tylko ozdobnikiem. Rola ma kluczowe znaczenie dla rozwoju akcji. 

Ursula Andress
Szwajcarka. Archetyp dziewczyny Bonda. To ona jako Honey Ryder w pierwszym z cyklu filmie "Dr. No" (1962) wyznaczyła standardy. Scena, w której Honey wyłania się z wody, na trwałe weszła do historii kina. 

Maud Adams
Jako jedyna zagrała w dwóch "Bondach": "Człowieku ze złotym pistoletem" (1974) i "Ośmiorniczce" (1983). I na tym w zasadzie skończyła się jej kariera aktorska. Dziś urodzona w Szwecji Maud jest sędzią w Los Angeles. 

Sophie Marceau
Czyli przebiegła, cyniczna i wyrachowana Elektra King w "Świat to za mało" (1999). Ginie z ręki 007 w Stambule. Prywatnie piękna paryżanka stroni od "elektryzujących" przygód.

Grace Jones
Wyjątkowo okrutna May Day z "Zabójczego widoku" (1985), czyli pożegnalnego "Bonda" Rogera Moore'a. Poza tym uzdolniona piosenkarka. 

Izabella Scorupco
Pierwsza i jedyna na razie Polka w "Bondzie". W "GoldenEye" (1995) nazywa się Natalia Simonowa i jako rosyjska agentka ma pomóc Pierce'owi Brosnanowi w ratowaniu świata przed zagładą. Rola Natalii była dla Scorupco furtką do Hollywood.

Daniela Bianchi
Rolą rosyjskiej szyfrantki Tatiany Romanowej w "Pozdrowieniach z Moskwy" (1963) piękna Włoszka zdyskontowała sukces z 1960 roku, kiedy to została Wicemiss Universum.