Ed Sheeran jest dziś jednym z najpopularniejszych wokalistów na świecie i czterokrotnym laureatem nagrody Grammy. Muzyk odnosi sukcesy w życiu zawodowym oraz prywatnym. Niedawno wziął ślub z 26-letnią Cherry Seaborn i wydaje się być naprawdę szczęśliwy. Jak się jednak okazuje, w przeszłości życie Eda Sheerana nie było tak kolorowe. W ostatnim wywiadzie wyznał, że w czasach szkolnych był prześladowany z powodu koloru swoich włosów, noszenia okularów i problemów z jąkaniem się. W rozmowie z DJ-em Nihalem i raperem Dave'em dla kampanii antyrasistowskiej Love Music Hate Racism, piosenkarz ujawnił, że to właśnie muzyka w końcu dała mu pewność siebie i sprawiła, że pozbył się kompleksów.

Ed Sheeran był prześladowany w szkole

„No cóż, ponieważ byłem rudy, naśmiewano się ze mnie od pierwszego dnia szkoły. Zawsze wyglądałem trochę dziwacznie i nigdy nie miałem szczęścia z dziewczynami. Kiedy zacząłem zajmować się muzyką, podczas każdego występu słyszałem: 'To ten rudzielec z małą gitarą' - tak byłem zapamiętywany."

Ed Sheeran nienawidził szkoły podstawowej i płakał każdego dnia, kiedy musiał do niej iść:

"Potem poszedłem do liceum i zacząłem grać na gitarze, dołączyłem do zespołu. Muzyka jest jedną z tych rzeczy, która daje ci pewność siebie i nagle uświadamiasz sobie 'Wow, mogę coś robić dobrze'. Nigdy wcześniej nie byłem w niczym dobry. W podstawówce chodziłem do szkoły sportowej, w której byłeś fajny, jeśli grałeś w piłkę nożną. Ja nie uprawiałem żadnego sportu. Dopiero kiedy byłem w liceum, zacząłem grać na gitarze i poczułem, że jestem w tym dobry" - szczerze wyznał Ed Sheeran.

Zobacz, jak wyglądał Ed Sheeran w dzieciństwie w naszej GALERII.