W latach 90. Edyta Bartosiewicz była jedną z najsławniejszych i najlepszych polskich gwiazd. Artystka zasłynęła z takich hitów, jak: "Skłamałam" czy "Zegar". Wokalistka ma na swoim koncie 5 Fryderyków i jest także laureatką Paszportu Polityki. Do tej pory Edyta Bartosiewicz nagrała 5 albumów solowych, a ostatni z nich "Wodospady" ukazał się w 1998 roku.

Niestety, w pewnym momencie swojej kariery Edyta Bartosiewicz wycofała się z publicznego życia z powodów osobistych. Dopiero teraz po 15 latach postanowiła znów powrócić na muzyczny rynek. Na swoim profilu na Facebooku ogłosiła, że właśnie skończyła nagrywać nową płytę!

- To moment dla mnie wyjątkowy. Mogę w końcu podzielić się z Wami czymś dla mnie naprawdę ważnym. Siedzę w domu i słucham tego, co wydarzyło się w studio. 13 zgranych numerów.. Cała płyta. Najpiękniejsza, jaką kiedykolwiek nagrałam. Czuję wzruszenie i coś, czego nie umiem jeszcze nazwać... - napisała Edyta Bartosiewicz na Facebooku.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie ukaże się nowa płyta wokalistki. Jednak zapewne fani czekają na nią z niecierpliwością.