Edyta Górniak nigdy nie ukrywała, że wychowywała się w trudnych warunkach. Gwiazda urodziła się w Ziębicach i tam spędziła pierwsze cztery lata swojego życia. Po prawie 40 latach nieobecności, wokalistka zdecydowała się na to, aby odwiedzić swoją rodzinną miejscowość i na swoim profilu na Instagramie zrobiła relację live z nostalgicznej wycieczki. Gdy zobaczyła dom, w którym mieszkała w dzieciństwie nie mogła powstrzymać łez. Obserwatorom opowiedziała o tym, w jakich warunkach musiała sobie radzić. Jak kiedyś wyglądało życie Edyty Górniak?

Dom rodzinny Edyty Górniak

Edyta Górniak podzieliła się na swoim profilu na Instagramie filmikiem, na którym widać zniszczoną kamienicę, w której spędziła pierwsze lata swojego życia. W opisie wyznała fanom, że jej rodzinny dom był skromny, ale dzięki miłości, którą otaczali ją rodzice, lubiła tam przebywać. Niestety obecnie budynek jest już w opłakanym stanie i grozi zawaleniem. Wokalistka dodała jeszcze, że widok rozpadającego się gmachu pomógł jej dostrzec, jaką drogę musiała przejść aby dojść do miejsca, w którym obecnie jest.

Edyta Górniak o swoim trudnym dzieciństwie  

Edyta Górniak odwiedziła swoje rodzinne strony wraz z ekipą "Faktu":

Wychowałam się w normalnych warunkach, można powiedzieć, skromnych. Niewiele się tu zmieniło. Bawiłam się na schodkach, nawet nie miałam łopatki. Babcia dała mi starą łyżeczkę i tą łyżeczką bawiłam się w piachu. No i tutaj zaczęła się moje droga. Przecież ja z tych schodków miałam daleką drogę na Broadway. Niewyobrażalnie daleką. Przeszłam ją. Chcę powiedzieć wszystkim, którzy boją się wierzyć: idźcie po swoje! Życie może was zabrać nieskończenie daleko - wspomina piosenkarka.

Artystka jako dziecko nie miała zabawek, a rodziców nie było stać na kupowanie jej nowych ubrań. Jednak miłość ze strony matki i ojca wynagradzały jej trudne warunki życia. Wokalistkę wychowywała mama Grażyna Górniak-Jasik i babcia. Ojca Jana Górniaka często nie było w domu, bo grał na gitarze i jeździł po Polsce. Pomimo wszelkich starań ojca Górniak, rodzinie ledwo starczało na życie. Gdy piosenkarka miała 4 lata, jej rodzina opuściła Ziębice i wyprowadziła się do Opola. Tam ojciec zostawił rodzinę. Dzięki wyprowadzce, w wieku 18 lat, w 1990 roku zadebiutowała w Opolu i chwilę potem dostała angaż w musicalu „Metro”. W 1994 roku podbiła świat piosenką „To nie ja” w finale Konkursu Piosenki Eurowizji w Dublinie. Obecnie, Edyta Górniak jest nazywana najlepszym głosem w historii polskiej muzyki.

Zobacz zdjęcia Edyty Górniak w naszej GALERII >>