Edyta Górniak uczci pamięć księżnej Diany. Gwiazda polskiej piosenki zdradziła już, co zaśpiewa 11 listopada podczas koncertu w Royal Albert Hall z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W rozmowie z dziennikarzem "Faktu" artystka ujawniła, że poproszono ją o wykonanie w Londynie jednego z najważniejszych utworów dla obywateli Wielkiej Brytanii - patriotycznej pieśni "I Vow to Thee, My Country". Dlaczego ten utwór tak bardzo kojarzy się wszystkim z Dianą? Nie jest tajemnicą, że księżna Walii osobiście zażyczyła sobie, aby pieśń zabrzmiała na jej ślubie z księciem Karolem w 1981 roku. Królowa Ludzkich Serc zdradziła kiedyś, że od był to jeden z jej ulubionych utworów już od czasów dzieciństwa. "I Vow to Thee, My Country" można było więc usłyszeć także na pogrzebie księżnej Diany w 1997 roku oraz na uroczystościach z okazji 10. rocznicy jej śmierci w 2007 roku.

- Diana to wyjątkowa postać. Zaufanie, które wzbudzała w ludziach, trwa do dziś. To niesamowite - powiedziała Edyta Górniak.

Edyta Górniak - występ przed Williamem i Kate

Edyta Górniak nie ukrywa, że bardzo stresuje się przed zbliżającym się wielkimi krokami występem w Londynie, na którym obecni będą członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, w tym niezwykle popularni i lubiani przez Anglików William i Kate. 

Bardziej się boję niż jestem podekscytowana na tym etapie - mówi w rozmowie z "Faktem".

Zdjęcia Edyty Górniak i księżnej Diany znajdziecie w naszej GALERII >>