Edyta Górniak w ostatnim czasie zaczęła szerzyć swoje kontrowersyjne poglądy na temat pandemii koronawirusa. Wokalistka jest przekonana, że za wszystkim stoi Bill Gates, założyciel Microsoft i jeden z najbogatszych ludzi na świecie, który poprzez szczepionki zamierza zmniejszyć populację Ziemi. Dlatego też Górniak wyznała, że nie będzie szczepiła się na COVID i "najwyżej umrze", a najlepszym lekarstwem na odporność są według niej witaminy i oregano. 

Edyta Górniak zapowiada pozwy dla krytykujących ją "kolegów z branży"

Teorie spiskowe głoszone przez Edytę Górniak publicznie skrytykowało wiele znanych osób, w tym Magda Gessler i Tomasz Kammel. Sama wokalistka przyznała jednak, że jest zaskoczona krytyką, jaka na nią spadła i oskarżyła media o manipulację jej wypowiedzi.

- Jestem zaskoczona medialną manipulacją moich wypowiedzi. Poruszyłam wiele wątków i zagadnień, także tych globalnie trudnych wcale nie mniej, niż sam COVID. Poruszyłam je nie w telewizji ogólnopolskiej, lecz na prywatnym, zamkniętym kanale. (...) Absurdalnym i brutalnym przekłamaniem jest mielona wulgarnie informacja, jako bym powiedziała, że ludzie nie chorują, a w szpitalach jedynie udają ich manekiny. Fałsz bez litości. A może nawet kretynizm, żeby chcieć wmówić komukolwiek! Nie wypowiedziałam słów, że ludzie nie chorują lub, że wirusy nie istnieją... - wyznała we wpisie na Facebooku.

ZOBACZ: EDYTA GÓRNIAK szokuje teoriami spiskowymi: "Bill Gates chce zdepopulizować ludzkość, a w szpitalach są statyści"

Górniak zapowiedziała, że osoby z branży, które zdecydowały się ją krytykować, mogą spodziewać się sądowych pism, gdyż oddała sprawę w ręce swoich prawników.

- O tej manipulacji człowiekiem i jego bezpieczeństwie mówiłam - wy barany bezmyślne jeden z drugim, „koledzy” z branży szukający widoczności i poklasku dla odwagi za chamstwo. Nagradzam Was, więc owacjami na stojąco, ale nazwisk tu nie wspomnę, bo sobie na promocję na mojej platformie nie zasłużyliście. Oddałam je za to w ręce pełnomocników prawnych.

Całe oświadczenie Edyty Górniak przeczytacie poniżej.

Rok absurdów, manipulacji i rozpadu wszystkiego co znaliśmy. Rok utraty zdrowia i rok utraty Duszy. Gdzie się...

Opublikowany przez Edyta Górniak Czwartek, 12 listopada 2020