Edyta Górniak od początku tego roku podjęła szereg zaskakujących decyzji. Najpierw postanowiła przeprowadzić się do Krakowa. Zmierzyła się także z własną legendą i stanęła w szranki z innymi artystami, aby reprezentować Polskę w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Przegrała jednak z Michałem Szpakiem

Choć początkowo mówiło się, że przeprowadzka do Krakowa miała związek z tęsknotą Allana za kolegami, których poznał na jednym z wakacyjnych obozów, szybko okazało się, że chodzi o problematycznych teściów, którzy próbowali zorganizować wizytę syna gwiazdy w areszcie, w którym przebywa jego ojciec Dariusz K.

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: Dariusz K. skazany. Ile lat były mąż Edyty Górniak spędzi w więzieniu?

Dziadkowie Allana jednak złożyli pozew w sądzie o zabezpieczenie kontaktów z wnukiem. Wygrali sprawę w pierwszej instancji. Są uprawnieni do spotkań z synem Edyty Górniak dwa razy w miesiącu oraz do rozmów telefonicznych z nim raz w tygodniu. Inaczej wokalistka będzie musiała zapłacić karę w wysokości 800 zł. za każdorazowe utrudnianie kontaktu dziadków z wnukiem.

Edyta Górniak postanowiła skomentować całą sprawę w rozmowie z "Dzień Dobry TVN":

Nie mi nie dają spokoju, tylko nam. Swojemu wnusiowi. Trochę już się przyzwyczailiśmy. To w sumie już 7 lat kary za to, że się rozwiodłam. Oni uprzedzali, że tak będzie. Pozostają w tej negatywnej intencji, taka jest widocznie cena za wolność. Ale damy radę. To śmieszne, że ludzie chcą dawać sobie prawo do decydowania, gdzie ma mieszkać matka z dzieckiem. Przecież w tej chwili ja jestem jedynym opiekunem Allana.

 Całą sprawę skomentowała również jakiś czas temu mama Edyty Górniak, Grażyna Jasik:

Nie wierzę, że robią to z czystego serca. Skoro tak im zależy na wnuku, dlaczego nie opłacą mu choćby obozu harcerskiego, na który Allan tak lubi jeździć? O wszystko musi troszczyć się Edyta. A Darek nawet alimentów nie płacił. Darek, były mąż córki, zawiódł mnie. Nie ma usprawiedliwienia na to, że pod wpływem narkotyków siada za kierownicą i pozbawia życia niewinnego człowieka. Oni już tyle przeszli. Warto dać im szanse na normalne życie. Chcę spokoju i szczęścia w rodzinie

Czy sprawa znajdzie swój dalszy ciąg?

 >> PRZECZYTAJ TAKŻE: Edyta Górniak mamy wszystkie zdjęcia kolekcji piosenkarki dla marki NAOKO [MODELE + CENY]