Edyta Górniak jest jedną z niewielu polskich gwiazd, które mają na koncie sukcesy poza granicami kraju. W 1997 r. wydała anglojęzyczny album, który odniósł sukces m.in. w Norwegii, Portugalii czy Szwajcarii. 

Do tej pory na rynku ukazało się 5 krążków wokalistki: Dotyk (1995), wspomniany Edyta Górniak (1997), Perła (2002), E-K-G (2007) i My (2012). Do tego należy jeszcze doliczyć koncertowe wydawnictwo Edyta Górniak - Live '99 oraz płytę z piosenkami świątecznymi Zakochaj się na święta w kolędach (2008).

Od dwóch lat wokalistka pracowała nad nowym materiałem z duetem producenckim Dustplastic, który odpowiadał za wcześniejszą płytę Agnieszki ChylińskiejModern RockingOwocem współpracy były single Your high (2014), Glow On (2014) oraz Oczyszczenie (2015). Jednak na początku tego roku w mediach zaczęły pojawiać się informacje, że współpraca Edyty Górniak z duetem producenckim przeszła do historii, gdyż nie wywiązali się oni ze zobowiązań zawodowych. Piosenkarka postanowiła zerwać z nimi kontrakt. W międzyczasie poświęciła się nowemu wyzwaniu, jakim było zaprojektowanie pierwszej kolekcji ubrań sygnowanej jej imieniem i nazwiskiem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Edyta Górniak mamy wszystkie zdjęcia kolekcji piosenkarki dla marki NAOKO [MODELE + CENY]

Gwiazda potwierdziła na swoim profilu na Facebooku, że materiał, nad którym pracowała, nie ujrzy światła dziennego. Jeden z fanów zapytał Edytę Górniak pod zamieszczonym postem, kiedy można spodziewać się płyty, nad którą wokalistka pracuje od dwóch lat. Ta zareagowała bardzo szybko.

Zapytajcie Dustplastic kiedy płyta. Zamiast komentować w złośliwym tonie, proponuję skojarzyć kilka faktów. Każde słowo wypowiedziane przez moją osobę publicznie oparte jest wyłącznie na deklaracjach osób zaproszonych do współpracy. Nie mogę brać odpowiedzialności za te osoby. Ufałam - bo uważam, że każdy zasługuje na szanse i zaufanie. Przeliczyłam się? Cóż... Taki jest show-biznes. Wykazałam ogromną cierpliwość, straciłam budżet na płytę, straciłam zaufanie i co najgorsze, bo nie do odzyskania - straciłam 2 lata. I cóż Panowie, łatwiej komentować, niż zrobić coś wielkiego samemu. Powodzenia na Waszej drodze działań. Może będziecie mieli szanse trafić na bardziej odpowiedzialnych ludzi. LoVe <3

Tym samym Edyta Górniak potwierdziła, że materiał nigdy się nie ukaże.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Edyta Górniak na wakacjach z synem Allanem w Malibu [ZDJĘCIA]