Edyta Górniak świętuje 45 urodziny! Artystka urodziła się 14 listopada 1972 roku w Ziębicach. Jest córką Grażyny Górniak-Jasik i Jana Górniaka. Ojciec Edyty Górniak był Romem. Grał na gitarze w zespole Dona Wasyla. Razem z grupą koncertował do 2006 roku, kiedy to zmarł. Ojciec Górniak opuścił rodzinę, gdy córka miała tylko 5 lat. Matka Edyty związała się później ze Zdzisławem Jasikiem. Edyta nie miała łatwych relacji z ojczymem, ale po wielu latach pogodziła się i z nim, i z matką. Dziś tworzą bardzo rodzinny, ciepły dom, a dziadkowie uwielbiają swojego wnuka, Allana Krupę. Syn Edyty Górniak przyszedł na świat w 2004 roku. Jego ojcem jest Dariusz Krupa, muzyk pochodzący z Łomży. Małżeństwo Górniak i Krupy przez kilka lat było bardzo szczęśliwe, ale niestety zakończyło się rozwodem. Dziś ani Edyta, ani jej syn, nie mają z Dariuszem Krupą kontaktu. A wszystko przez wypadek, w którym życie straciła starsza kobieta. Krupa prowadził samochód, będąc pod wpływem zakazanych substancji. Został skazany na więzienie. Rok temu Górniak z synem zamieszkała w Los Angeles. Tam znalazła swoją bezpieczną przystań i w końcu jest szczęśliwa.

45. urodziny Edyty Górniak

Z okazji 45. urodzin Edyty Górniak przypominamy jej najpiękniejsze zdjęcia z "Gali". Pierwszy raz artystka pojawiła się na okładce "Gali" w 2002 roku. To nam pokazała swój ślub, a potem swojego synka Allana. Współpracujemy z gwiazdą już od 15 lat! Edyta, z okazji urodzin życzymy Ci wszystkiego, co najlepsze!

Zobacz NAJPIĘKNIEJSZE zdjęcia Edyty Górniak z archiwalnych numerów "Gali">>

Głos Edyty Górniak

Przypomnijmy, że Edyta Górniak ma najlepszy głos w Polsce! Porównuje się ją nawet do Whitney Houston i Celine Dion. Ostatnio artystka wystąpiła na żywo w Opolu. Zaśpiewała balladę "Kasztany" i po raz kolejny udowodniła, że ma ogromny talent. Tak o głosie Górniak mówiła śpiewaczka operowa, Alicja Węgorzewska:

Kiedy czasem słucham Edyty, to ona ma tę elektryczność pod skórą, tę wrażliwość, którą też miała Whitney Houston

Edyta Górniak wraz z upływem lat, nie tylko nie traci swego talentu, ale także urody. Chyba właśnie dziś, gdy kończy 45 lat, wygląda najlepiej w życiu!