Edyta Górniak obchodzi dziś 44. urodziny. Wokalistce wysyłamy z tej okazji serdeczne życzenia kolejnych sukcesów muzycznych oraz dużo spokoju ducha i wytchnienia w życiu prywatnym!

POLECAMY: EDYTA GÓRNIAK w ekskluzywnej sesji dla Gali [ARCHIWUM]

Przy okazji tej ważnej dla piosenkarki daty postanowiliśmy także przyjrzeć się jej karierze oraz stylowi, który przez lata nie tylko się zmieniał, ale także bez wątpienia ewoluował. Edyta bez wątpienia należy do grona czołowych polskich wokalistek. Gwiazda uważana jest za niezrównany talent wokalny, który już nieraz miała okazję udowodnić, zarówno na polskich, jak i zagranicznych salach koncertowych. Jakie były jednak jej początki? I jak na przestrzeni lat ewoluował jej styl, za który jest ceniona równie mocno, jak za swoją twórczość artysztyczną?

NAJŚWIEŻSZY NEWS: EDYTA GÓRNIAK Zasłabła na planie Hit Hit Hurra!

W 2014 roku Edyta Górniak obchodziła 25-lecie kariery artystycznej. Z tej okazji wyruszyła w trasę koncertową Love2Love - zagrała koncerty w dużych halach widowiskowych na terenie całej Polski. Po raz kolejny zdecydowała się także, ku zaskoczeniu fanów i mediów, spróbować swoich sił w polskich preselekcjach przed Konkursem Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Przegrała jednak z Michałem Szpakiem, który podbił serca Polaków piosenką Colour of Your Life. 

Edyty Górniak - początki i kariera

Karierę rozpoczynała jeszcze w musicalu Metro Janusza Józefowicza. W 1994 r. została wybrana jako pierwsza polska artystka w historii na reprezentantkę kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji. Ballada To nie ja! w finale widowiska poradziła sobie znakomicie, choć nikt nie dawał zbyt dużych szans młodej wokalistce z debiutującego w konkursie kraju. Edyta Górniak zajęła dla Polski znakomite 2. miejsce, którego do tej pory, mimo corocznych prób, nie udało się pobić nikomu.

ZOBACZ: RÓŻE GALI 2016 nominacje, zwycięzcy - Zobaczcie jak było przed laty

Od tamtej pory diwa próbowała swoich sił m.in. poza granicami kraju. W drugiej połowie lat 90-tych na zagraniczne rynki trafił jej anglojęzyczny album sygnowany imieniem i nazwiskiem. To z niego pochodzą takie hity, jak When You Come Back To Me, Anything czy One&One.

Edyty Górniak - życie prywatne

Mimo całego pasma sukcesów zawodowych, życie osobiste gwiazdy nie było usłane różami. Co prawda w 27 marca 2004 r. na świat przyszedł jej jedyny syn Allan, jednak w 2010 r. rozwiodła się z jego ojcem Dariuszem. Muzyk i menadżer gwiazdy 4 lata później trafił do aresztu po tym, jak zabił przechodzącą na zielonym świetle 63-letnią kobietę. Był pod wpływem narkotyków. Dariusz Krupa po dziś dzień pozostaje w areszcie.

ZOBACZ TEŻ: EDYTA GÓRNIAK nareszcie zabrała syna ze szpitala!

W zeszłym roku gwiazda podjęła dwie ważne decyzje dotyczące miejsca zamieszkania. Na początku roku przeprowadziła się na południe kraju - do Krakowa. Wbrew oczekiwaniom, nie znalazła tam upragnionego spokoju i ukojenia. Dlatego też w wakacje spakowała swój dobytek i wraz z synem Allanem przeniosła się do Los Angeles w Kalifornii. To właśnie stamtąd co dwa tygodnie gwiazda przylatuje do Warszawy na plan programu Hit Hit Hurra, w którym jest główną jurorką. Ostatnio szczególnie głośno o gwieździe zrobiło się z powodu problemów ze zdrowiem jej syna. Ponad trzy tygodnie temu Allan trafił do szpitala z nagłymi bólami brzucha. Chłopiec przeszedł operację usunięcia woreczka robaczkowego a kiedy wyszedł ze szpitala - uspokojona Edyta Górniak wróciła do pracy na planie swojego show.  

Edyty Górniak - styl i moda

Mimo upływu lat, Edyta Górniak wciąż zaliczana jest do czołówki polskich gwiazd. Jak zmieniał się jej styl? Z pewnością nie był jednorodny: gwiazda zawsze lubiła eksperymentować. Poza klasycznymi, długimi sukienkami, sięgała także po te krótsze, które eksponowały jej wspaniałą figurę. Nie stroniła od ekstrawagancji i odważnych stylizacji, które wywołały wiele razy kontrowersje (tak było na przykład na planie programu Jak oni śpiewają?). Jej styl znacznie się uspokoił i ustabilizował odkąd jej stylistą został Bartek Indyka. Edyta zasłynęła pięknymi stylizacjami z 6. edycji programu The Voice of Poland.

CZYTAJ TEŻ: EDYTA GÓRNIAK oto 7 najlepszych stylizacji ulicznych gwiazdy. Komfortowo i kobieco [ZDJĘCIA]

Jak jednak przyznała w wywiadach, najbliższy jej sercu jest styl niezobowiązujący i moda uliczna. Stąd pomysł, aby zaprojektować własną linię ubrań. Miała ona swoją premierę w zeszłym roku. Już niedługo pojawi się druga kolekcja z jej linii dla marki NAOKO

ZOBACZ TU: EDYTA GÓRNIAK zaprojektuje drugą kolekcję dla NAOKO! Gwiazda wzięła udział w sesji zdjęciowej marki

Zobaczcie w naszej GALERII, jak zmieniał się styl Edyty Górniak. Wolicie ją w eleganckim czy mniej zobowiązującym wydaniu? Dla nas będzie diwą zawsze! Niezależnie od tego, co na siebie założy!