Edyta Górniak zadebiutowała na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie w musicalu „Metro”. Jej kariera nabrała tempa, gdy w 1994 roku została wybrana na pierwszą w historii reprezentantkę Polski podczas 39. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Wtedy wydawało się, że niepozorna brunetka zginie wśród innych reprezentantów, do czasu gdy zaczęła śpiewać. Ostatecznie zajęła drugie miejsce, najlepsze w historii dotychczasowych startów Polski na Eurowizji. Później pojawiły się pierwsze płyty, trasy, ale wizerunek wokalistki pozostawał stosunkowo niezmienny (nie licząc skrócenia włosów na początku kariery). Edyta Górniak zaskakiwała jednak nie tylko talentem, ale i kreacjami.

Fani Edyty Górniak powoli przyzwyczajali się do jej wyglądu. Przełom nastąpił w 2005 roku, gdy Edyta Górniak przełamała się i od tamtej pory wciąż eksperymentuje z fryzurą. Finezyjne upięcia, zadziwiające afro czy wygolony bok– nic dziwnego, że dziś nazywana jest skarbnicą inspiracji.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przegląd wszystkich fryzur Edyty Górniak. Od afro, blond warkocza, po tapir rodem z lat 80-tych czy upięcie w stylu retro.  W jakiej fryzurze najbardziej jej do twarzy?

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: Edyta Górniak Mocne słowa o zwyciężczyni Eurowizji: "Tyle bólu i piękna..."

Jesteśmy też na Facebooku i na Instagramie!