Życie prywatne Edyty Górniak pełne było różnych zawirowań. Jeszcze w latach 90. plotkowano wielokrotnie o jej partnerach. U boku piosenkarki widywano m.in. dziennikarza Piotra Gembarowskiego, wokalistę Dariusza Kordka, prezentera Piotra Kraśko, jak również długoletniego prezesa i redaktora naczelnego Radia Zet, Roberta Kozyrę.

Jednak ślub wzięła 11 listopada 2005 r. dopiero z muzykiem Dariuszem Krupą, z którym tworzyła związek do 2010 r. Owocem tej miłości jest jedyny syn gwiazdy, Allan Krupa. Jak wielokrotnie podkreślała, to on stanowi najważniejszą wartość w jej życiu i to jemu podporządkowuje wszystkie inne życiowe wybory.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Allan Krupa na prywatnych zdjęciach autorstwa Edyty Górniak: Jego szczęście to moje błogosławieństwo

Tematem, który był obecny w mediach, jest dzieciństwo i okres dorastania Edyty Górniak. Wokalistka pochodzi z rodziny romskiej: jej ojcem był muzyk związany z zespołem Don Wasyla, Jan. Zmarł on w 2006 r. Z kolei matką diwy jest Grażyna Jasik-Górniak. Ich relacje przez lata były bardzo napięte. Wokalistka podkreślała, że często była karcona i nie czuła, że zasługuje na miłość matki, musiała wręcz prosić ją o uwagę.

Jak podkreślała w wywiadach, doświadczyła wielu traum w młodzieńczym wieku.

Wszystkiego doświadczyłam: upokorzenia, okradzenia, gwałtu… Tak gwałtu… Było kilka takich osób, które podnosiły miecz, życzyły mi źle, a nawet życzyły mi śmierci. Naprawdę. W dzieciństwie byłam bardzo karcona. Dorastałam w przekonaniu, że nie zasługuję na miłość  mamy. Więc się coraz bardziej o nią starałam. A czym bardziej się starałam, tym ona mnie bardziej poniżała – mówiła w wywiadzie z Magdą Mołek gwiazda. 

Okazuje się jednak, że gwiazda była w stanie wybaczyć tym, którzy ją karcili. Przełom przyszedł rok temu, gdy ze sceny festiwalu w Opolu Edyta pozdrowiła swoją mamę. Panie pojednały się po kilku latach waśni, kiedy matka gwiazdy po jej rozwodzie z mężem zadeklarowała się zeznawać przeciwko córce.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Edyta Górniak: Nie mam żalu do mamy

Ojczyma z kolei piosenkarka oskarżała o rozpad relacji z Grażyną Jasik i przemoc fizyczną. Jednak na gali Boxing Night, która odbyła się w miniony weekend w Częstochowie, diwie towarzyszyli wszyscy najbliżsi członkowie rodziny: mama, ojczym i syn. Jak poinformowali znajomi artystki w rozmowie z Faktem, gwiazda po wydarzeniu zaprosiła ich na uroczystą kolację. Wszyscy byli niezwykle szczęśliwi, że mogli spędzić ten czas razem. Pytanie, czy Edycie uda się pogodzić z jeszcze jednym ważnym członkiem rodziny: przyrodnią siostrą...

PRZECZYTAJ TAKŻE: Dlaczego Edyta Górniak nie chce pogodzić się z siostrą?