Choć Edyta Górniak świętowała w zeszłym roku 25-lecie swojej pracy artystycznej, to wygląda na to, że jej kariera nigdy nie miała się lepiej, przynajmniej jeśli mowa o zarobkach.

Dziennikarze "Super Expressu" postanowili bowiem podliczyć, ile pieniędzy wpłynęło w zeszłym roku na konto gwiazdy i ta kwota zwala z nóg!

Jeśli wierzyć bowiem doniesieniom tabloidu, Górniak w 2015 roku zarobiła, bagatela, 2,5 mln złotych! Ta kwota uplasowałaby diwę na absolutnym szczycie listy najlepiej zarabiających polskich gwiazd. Górniak pokonała w ten sposób Marylę Rodowicz, Małgorzatę Kożuchowską, Ewę Farnę, Beatę Kozidrak czy swoją "ulubienicę", Dodę.

Co składa się na tę fortunę?

"Wielka trasa koncertowa "Love2Love" przyniosła Edycie zysk aż miliona złotych. Ale to nie wszystko. Gwiazda chętnie udzielała się w telewizji. Była trenerką 6. edycji "The Voice of Poland", za co na jej konto wpłynęło 400 tys. zł. Sporo kasy zyskała też dzięki gościnnym występom w telewizji. Za jedną piosenkę wykonaną w popularnym programie Górniak inkasuje od 20 do 40 tys. W ubiegłym roku zaśpiewała m.in. w "Tańcu z gwiazdami" i w "Hell’s Kitchen". Była gwiazdą galowych koncertów "Listów do M." i "Róż Gali". Za krótki występ na trasie Radia Zet i Dwójki dostała aż 50 tys. zł. Podsumowanie zamyka rekordowa stawka, którą Górniak zainkasowała za występ na sylwestrze TVN w Krakowie - za 20 minut na scenie dostała aż 120 tys. zł" - czytamy w "SE".

Edyta Górniak długo wahała się, czy wyruszyć w nową trasę koncertową. Sukces jubileuszowego tournée sprawił jednak, że gwiazda bardziej uwierzyła w swoje siły i na ten rok planuje nie jedną, lecz aż dwie kolejne serie występów w Polsce i za granicą!

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Edyta Górniak - Po raz kolejny na Eurowizji?!