Edyta Górniak zrezygnowała z "The Voice Kids". Piosenkarka jest w szpitalu z mamą, Grażyną Jasik. Matka Górniak miała udar. Artystka rzuciła wszystko i pojechała do mamy do Opola, by się nią zająć. Dziś Edyta podzieliła się z fanami wzruszającym zdjęciem. Widać na nim, że jest przy mamie i wspiera ją na szpitalnym łóżku. Wcześniej Górniak dodała wpis po angielsku, mówiący, że w miarę, jak dorastamy, zapominamy, że nasi rodzice się starzeją. A warto o tym pamiętać. Początkowo mówiono, że udar matki Górniak sprawił, że gwiazda nie mogła wziąć udziału tylko w jednym odcinku "The Voice Kids". Teraz okazuje się jednak, ze Edyta zrezygnowała w ogóle z posady trenera w programie. Udało nam się dowiedzieć, że Górniak wystąpi jedynie w finale "The Voice Kids", kiedy to zaśpiewa na żywo. Na fotelu trenera w programie Edytę zastąpi zaś Cleo. Podobno sama Górniak zwróciła się najpierw do niej z prośbą, a potem poprosiła o to zastępstwo produkcję show. Cleo zna format, bo brała udział w castingach na trenera. Tymczasem Edyta skupia się obecnie na tym, co najważniejsze, czyli na zdrowiu swojej mamy. Artystka wydała specjalne oświadczenie dla fanów i mediów. Jego treść zamieszczamy PONIŻEJ.

Edyta Górniak rezygnuje z "The Voice Kids"

Edyta Górniak miała być największą gwiazdą muzycznego show "The Voice Kids". Z tego powodu przyleciała do Polski - miała wraz z resztą ekipy nagrywać odcinki programu. Jednak stan zdrowia jej mamy pokrzyżował plany gwiazdy. Grażyna Jasik miała udar. Górniak postanowiła więc porzucić wszelkie zobowiązania i udać się do rodzinnego Opola, by być przy matce:

To była bolesna decyzja. Dopóki nie spojrzałam w oczy Mamy...
Dziś nadal ta decyzja pozostaje dla mnie trudna, ale wiem, że była konieczna
- napisała Edyta Górniak na Facebooku.

Gwiazda wydała oświadczenie, w którym potwierdziła rezygnacje z "The Voice Kids" i podała powody swojej decyzji.

Przepraszam wszystkie osoby współtworzące ten wspaniały program i bardzo dziękuję za słowa zrozumienia i wsparcia.

Całuję moich Fanów i Fanów tego programu. Być może spotkamy się w innym sezonie. A póki co przygotowałam za siebie zastępstwo i życzę sukcesu kolejnej edycji ”The Voice Kids”.

Oświadczenie Edyty Górniak w pełnej wersji przeczytasz poniżej: