Edyta Herbuś urodziła się 26 lutego 1981 roku w Kielcach. Od 10. roku życia uczęszczała do jednej ze szkół tańca w rodzinnej mieście. Dzięki wrodzonemu talentowi i ciężkiej pracy szybko stała się jedną z najlepszych tancerek w kraju! 

Edyta Herbuś nie tylko wygrała międzynarodowe konkursy tańca latynoamerykańskiego, ale także wystąpiła w programie "Taniec z Gwiazdami". Zdobyta w show popularność przyczyniła się do kolejnych projektów, a sama tancerka szybko awansowała do roli... gwiazdy! 

Prawdziwym przełomem w jej karierze był udział w II. edycji Konkursu Tańca Eurowizji.  Wraz z Marcinem Mroczkiem zapewnili Polsce zwycięstwo dzięki zmysłowym układom choreograficznym do piosenek Michaela Jacksona. O ich sukcesie napisały największe europejskie media! 

Edyta Herbuś postanowiła spełniać się także jako aktorka. Ma na swoim koncie występy w takich produkcjach, jak m.in.: "Klan", "Na Wspólnej" czy "Tylko miłość". Pojawiła się też w rosyjskim filmie "'Wolf Messing - patrząc w przyszłość".

Teraz fani jej talentu będą mogli zobaczyć artystkę w roli Poli Negri w nowym serialu "Bodo", którego pierwszy odcinek ukaże się już 6 marca.

 

 

Z okazji 345. urodzin redakcja Gala.pl składa Edycie Herbuś najserdeczniejsze życzenia!