Edyta Herbuś trzecim jurorem „World of Dance”! O tej nominacji spekulowano już od kilku tygodni. Nie bez przyczyny. W końcu Edyta Herbuś to tancerka międzynarodowej mistrzowskiej klasy "S" w tańcach latynoamerykańskich, finalistka Mistrzostw Polski, Europy i świata w tańcu nowoczesnym i trzykrotna Mistrzyni Polski Formacji Tanecznych oraz uczestniczka dwóch edycji show „Taniec z Gwiazdami”. W programie TVN występowała jako uczestniczka. Teraz jej rola diametralnie się zmieni. Edyta Herbuś została bowiem właśnie trzecią jurorką nowego programu Telewizji Polsat „World of Dance”. Jak przygotowuje się do tej roli?

Kim jest Edyta Herbuś?

Edyta Herbuś jest tancerką międzynarodowej mistrzowskiej klasy "S" w tańcach latynoamerykańskich. Jest  finalistką Mistrzostw Polski, Europy i świata w tańcu nowoczesnym, trzykrotną Mistrzynią Polski Formacji Tanecznych ze Step by step Kielce. W 2005 wystąpiła w programie „Taniec z Gwiazdami”, dzięki któremu zdobyła popularność i ogromną sympatię widzów. Reprezentowała Polskę podczas konkursu Tańca Eurowizji w 2008 roku, gdzie wraz z Marcinem Mroczkiem wywalczyli pierwsze miejsce. Brała udział w warsztatach aktorskich w Łodzi, Rzymie i Londynie oraz Masterclass w Los Angeles w szkole Bernarda Hillera. Przełomowe dla jej kariery okazały się występy taneczne podczas największych spektakli operowych w Teatrze Wielkim:  „Traviata”, „Turandot” , „Latający Holender” , „Samson i Dalila”, „Salome”.

Edyta Herbuś jurorką „World of Dance” w Polsacie

A jak Edyta Herbuś odnajdzie się w roli jurorki „World of Dance”? Gwiazda zdradziła nam, jak wyglądają jej przygotowania do tej roli:

„Będę jurorką wspierającą pasję uczestników. Tych, którzy przyszli do programu z miłości do tańca. Będę zwracać uwagę na to, w którym momencie swojej drogi rozwoju znajduje się dziś dany tancerz i jakiej wskazówki potrzebuje, by postawić świadomie kolejny krok. Będę doceniać umiejętności techniczne, ale też przypominać, że pomimo ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń po drodze, nie można zapominać o istocie tańca, czyli  radości wyrażania siebie na scenie. Wiem dobrze jak wygląda droga do realizacji marzeń, przez ile wątpliwości trzeba przebrnąć, by pozostać wiernym sobie i swojemu sercu.” – zapewniała nas Edyta Herbuś.

Edyta Herbuś będzie trzecią jurorką show Polsatu „World of Dance”. Obok niej uczestników będą oceniali także Michał Malitowski i Rafał „Roofi” Kamiński. Kto będzie czwartym jurorem show? Mamy nadzieję, że tego dowiemy się już wkrótce!