Edyta Olszówka kończy dziś 45 lat! Z tej okazji przypominamy wyjątkową sesję zdjęciową, w której gwiazda pojawiła się w magazynie Gala z okazji 20-lecia swojej pracy artystycznej. Wówczas specjalnie dla nas pozowała przed obiektywem Izy Grzybowskiej.

ZOBACZ: MAGDALENA CIELECKA, EDYTA OLSZÓWKA, AGNIESZKA GROCHOWSKA Gwiazdy na gali Doskonałość Roku 2016

POCZĄTKI KARIERY

Edyta Olszówka po maturze złożyła dokumenty na filologię hiszpańską i do łódzkiej Szkoły Filmowej. To tam w 1994 roku ukończyła studia na wydziale aktorskim.

Na scenie zadebiutowała w 1993 roku, występując w II Konkursie Teatrów Ogródkowych. I choć nie odmawiała projektom filmowym i serialowym to jednak właśnie teatr na długie lata pochłonął ją bez reszty. Występowała gościnnie na scenach wielu miast, co zaowocowało wieloma nagrodami, m.in. tą za rolę Kaleki z Inishmaan w Kaliszu.

FILMY I SERIALE

Szeroka publiczność kojarzy ją jednak głównie z jej wcieleń filmowych i serialowych. Aktorka zagrała m.in. w takich hitach kinowych jak Lejdis (2008), Sezon na leszcza (2000), Spisie cudzołożnic (1994) oraz w Psach (1992) Władysława Pasikowskiego. Wystąpiła także w wielu serialach telewizyjnych, takich jak: Dom – seria III, Ekstradycja i 40-latek – 20 lat później. Przez osiem lat mogliśmy oglądać ją także w polsatowskim serialu Samo Życie.

MAŁŻEŃSTWO I DEPRESJA

Edyta Olszówka była aktorką Teatru Powszechnego w Warszawie. Od 2014 jest w zespole Teatru Narodowego w Warszawie. Prywatnie od 1997 roku była związana z Piotrem Machalicą, za którego wyszła za mąż. W 2007 roku para się jednak rozstała, co aktorka przypłaciła depresją. Jakiś czas potem udało się jej jednak powrócić do równowagi i wprowadzić do swojego życia wiele zmian - rzuciła palenie i odstawiła alkohol. O rewolucyjnych zmianach w swoim życiu opowiadała m.in. na łamach Gali. Ówczesny wywiad z aktorką zilustrowano pięknymi zdjęciami Izy Grzybowskiej. Zobaczcie, jak piękna Edyta Olszówka na nich wyszła!

POLECAMY: EDYTA OLSZÓWKA Po raz pierwszy skomentowała koniec serialu "Aż po sufit!"

Gwieździe z okazji urodzin życzymy wszystkiego najlepszego! A przede wszystkim - nowych, ciekawych i intrygujących ról teatralnych i filmowych!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Edyta Olszówka - Jak nie teraz, to kiedy?