Edyta Pazura zdobyła się na szczerze wyznanie. Żona i menedżerka znanego aktora Cezarego Pazury w czwartek opublikowała na swoim kanale na YouTube nowy film, w którym razem z lek. Aleksandrą Piętką porusza temat depresji. Swoją rozmowę z popularną w mediach społecznościowych specjalistką, 32-latka zapowiedziała w bardzo osobistym wpisie na Instagramie. Przyznała się w nim, że temat depresji zna niestety  z własnego doświadczenia.

- Co wiem o depresji? Wiele…Przede wszystkim wiem, że należy zaufać lekarzom, a w leczeniu potrzebna jest cierpliwość- czytamy.

Nie ukrywa jednak, że gdy sama po raz pierwszy poprosiła o pomoc specjalistę, towarzyszył jej silny wstyd. Początkowo ukrywała też swoją chorobę przed rodziną.

- Wiem, że wstyd nie jest dobrym doradcą, choć sama jak wyszłam z gabinetu pierwsze co powiedziałam mojemu mężowi to: "Tylko nie mów nikomu"Wiem, że osoby z depresją potrafią świetnie udawać. Kiedy miała przyjechać moja mama, ubierałam najlepsze ciuchy, kręciłam włosy na wałki i robiłam smokey eyes - pisze Edyta Pazura.

Edyta Pazura szczerze o swojej depresji

Edyta Pazura otwarcie przyznaje, że przez dłuższy czas wypierała swoją depresję i uważała siebie za osobę, której temat zaburzeń psychicznych zupełnie nie dotyczy.

- Przez kilka lat byłam sukcesywnie gnojona i jakoś nie było wtedy aktywistek i feministek, które by mnie obroniły - tak, dokładnie. Przeżyłam dwie zagrożone ciąże, publiczne łgarstwo, lament obcych kobiet, szantaż, ataki fanatycznych użytkowników Instagrama i równie fanatycznych ludzi, którzy z całych sił pragnęli mi zaszkodzić. Otruto nam psa, śmierć bliskich, a dom spalił się w dziwnych okolicznościach. Nasz majątek życia. Myślałam, że po tym wszystkim, nic mi już nie zaszkodzi i przyszła ona… "Pani Depresja" - wspomina.

Z wpisu wynika, że szczęśliwie w trakcie podjęcia leczenia depresji mogła liczyć na mocne wsparcie ze strony bliskich, w tym swojego męża.

- Dzięki niej przekonałam się, że mam najwspanialszą rodzinę na świecie i cudownego partnera. Pamiętajcie, że moje kanały tworzone są dla Was, dlatego czerpcie z nich pełnymi garściami - póki jeszcze wierzę w ludzi i mam siłę to robić. Oczywiście, nie jestem specjalistą, ale swoimi doświadczeniami chcę pomagać innym… Po co? Bo chcę! Nie piszcie złośliwych komentarzy, bo i tak mnie nie wzruszają. Dlaczego? Patrz powyżej - dodaje.

Rozmowę Edyty Pazury z lek. Aleksandrą Piętą można obejrzeć poniżej:

ZOBACZ TEŻ: Cezary Pazura pokazał zdjęcie z czwórką dzieci. Jego najstarsza córka ma dziś 32 lata