Edyta Zając i Jakub Rzeźniczak przez długi czas uchodzili za szczęśliwe i zgrane małżeństwo. Para zaręczyła się w 2013 roku w Miami, a piłkarz zdobył się wtedy na romantyczny gest, organizując awionetkę ciągnącą za sobą napis: "Czy wyjdziesz za mnie?". Ślub Zając i Rzeźniczaka odbył się trzy lata później w Łodzi, a na ich weselu bawiło się ponad 200 osób. Niestety już rok po ślubie pojawiły się plotki o kryzysie w małżeństwie pary, która zaczęła żyć na odległość. Jakub dostał propozycję gry w Azerbejdżanie, a Edyta została w Polsce i wzięła udział w drugiej edycji "Agent - Gwiazdy".

W czerwcu 2019 roku Rzeźniczak przyznał w jednym z wywiadów, że ma córkę, której matką nie jest jego żona. Piłkarz zdobył się na to wyznanie po tym, jak serwis Pudelek dotarł do źródła, które twierdziło, że sportowiec przez dłuższy czas spotykał się z inną kobietą w tajemnicy przed Edytą Zając. Jakub Rzeźniczak wyznał jednak, że ma kontakt ze swoją córką i bardzo ją kocha. 

Edyta Zając i Jakub Rzeźniczak rozwodzą się

Edyta Zając do tej pory nie komentowała problemów w swoim małżeństwie, odmawiała komentarzy na temat męża i usunęła się z życia publicznego. Po raz pierwszy zdecydowała się powiedzieć skomentować doniesienia mediów w rozmowie z Mateuszem Hładkim w "Dzień Dobry TVN":

"Ja ten trudny etap w swoim życiu zamknęłam. Przyszedł odpowiedni czas na to, abym przyznała, że moje małżeństwo zakończyło się. Postanowiłam podjąć odpowiednie kroki rozwodowe" - wyznała Edyta Zając.

Edyta Zając przyznała, że długo zastanawiała się nad tym, czy złożyć pozew rozwodowy:

"Nie ukrywam, że takie decyzje nigdy nie są proste. Zmusiły mnie do tego pewne sytuacje i rzeczy, które zadziały się w ostatnim czasie. To była najtrudniejsza decyzja w moim życiu."

Modelka przyznała również, że wiedziała o kobiecie z którą zdradził ją mąż oraz o tym, że Jakub Rzeźniczak ma nieślubne dziecko:

"Tak, wiedziałam i nie ukrywam, że wolałabym się nie odnosić do tych informacji. Myślę, że o tym najbardziej powinien mówić Jakub i nie ukrywam, że ten temat jest dla mnie wciąż bardzo trudny jako dla kobiety, jako dla żony, ale to też był główny powód mojej decyzji".

ZOBACZ TEŻ:  JAKUB RZEŹNICZAK przyznał, że ma córkę. Kim jest matka dziecka?