Ekonomiczne rozwiązanie

Przede wszystkim, zimowy wyjazd na wakacje do Egiptu to świetny pomysł dla osób niemających zbyt dużych oszczędności. Podobna wyprawa w sezonie mogłaby nieco nadwerężyć domowy budżet, natomiast dzięki pozasezonowym atrakcyjnym ofertom możemy spokojnie sobie na nią pozwolić. Jeśli zależy nam na tym, aby dodatkowo zaoszczędzić, możemy wybrać opcję „dojazd własny” i poszukać odpowiedniej promocji – dziś często możemy zakupić bilety lotnicze w cenie nawet kilkakrotnie niższej niż standardowa. Warto pamiętać, że zimą niższe będą także ceny w samych turystycznych kurortach, które latem przeżywają prawdziwe oblężenia, a jesienią zaczynają działać nieco spokojniej.

Atrakcje dostępne przez cały rok

Dzięki wyjątkowym warunkom pogodowym, w Egipcie możemy wypoczywać na plaży i korzystać z promieni słonecznych przez cały rok. Co więcej, zimą aura jest dla nas bardziej przyjazna, zbliżona do warunków panujących u nas latem. Nie musimy więc zmagać się z bardzo wysokimi temperaturami, które w sezonie dochodzą tam nawet do 50 stopni Celsjusza. Jednocześnie możemy w pełni korzystać z uroków tego rejonu, na przykład poznając różnego rodzaju sporty wodne – najlepsze miejsca do ich uprawiania to Soma Bay czy Makadi Bay. Do najpopularniejszych kurortów turystycznych należą natomiast Hurghada, Sharm El Sheikh i Marsa Alam, oferujące ogromny wybór hoteli o zróżnicowanym standardzie, bogate życie nocne i wspaniałe plaże.

Jak wyjechać do Egiptu zimą?

Aby znaleźć atrakcyjną, a jednocześnie tanią propozycję, warto poszukać ofert wyjazdu do Egiptu last minute, które dostępne są na wielu stronach internetowych np. fly.pl. Decydując się na wyjazd z dobrym biurem podróży, będziemy mieli pewność, że nasze finanse oraz bezpieczeństwo są w odpowiedzialnych rękach. Najpierw wybierzmy rodzaj naszych wakacji – dostępne są oferty typowo wypoczynkowe, wycieczki objazdowe, czy też połączenie tych dwóch sposobów spędzania wolnego czasu. Zanim dokonamy transakcji, sprawdźmy dokładnie, jak rezerwować, a przed wyjazdem – jak postępować na lotnisku oraz po przylocie na miejsce.