Z powodu epidemii koronawirusa większość imprez masowych w ostatnim czasie zostało odwołanych. Najbardziej odczuli to fani muzyki, którzy każdego dnia otrzymują smutne informacje o odwołaniu kolejnych koncertów i festiwali. Na taki krok niestety musieli zdecydować się m. in. organizatorzy tegorocznego Orange Warsaw Festival. Jednak nie wszyscy artyści odwołują swoje występy zaplanowane na drugą połowę tego roku. Jesienią aż trzy koncerty w naszym kraju zaplanowała farerska wokalistka, Eivør Pálsdóttir. Jesteście ciekawi, w których polskich miastach zagra 36-latka? Sprawdźcie poniżej.

Eivør ponownie zagra w Polsce - kiedy i gdzie? 

Eivør powróci jesienią do naszego kraju na trzy koncerty w ramach trasy promującej wydanie swojej najnowszej płyty "SEGL", której premiera zaplanowana jest na 18 września. Pochodząca z Wysp Owczych artystka zaśpiewa w trzech największych polskich miastach - Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu

Farerska wokalistka swoją trasę koncertową nad Wisłą rozpocznie od występu w klubie B90 w Gdańsku (3 listopada), kolejnego dnia Eivør zaśpiewa w Warszawie (klub Proximo), natomiast 5 listopada zagra w klubie Akademia we Wrocławiu.    

Koncert Eivør w Polsce - bilety 

Bilety na koncerty Eivør w Polsce są już dostępne w sprzedaży w cenie 79 złotych. Odpowiedzialne za dystrybucję są sprawdzone bileteria w Polsce i zza granicą - ource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl. Wejściówki można zakupić także w księgarniach Empik. 

Eivør Pálsdóttir - kim jest? 

Eivør to urodzona w 1983 roku wokalistka, instrumentalistka i autorka piosenek, obdarzona pięknym, niespotykanym głosem. Wychowywała się w małej wiosce Gřta, zamieszkałej przez około 500 osób. Tam dorastała w otoczeniu jedynej w swoim rodzaju natury, a także niezwykłej tradycji i kultury farerskiej. Jej rodzice i dziadkowie zaszczepili w niej miłość do starodawnych pieśni i ludowych ballad. 

Pochodząca z Wysp Owczych piosenkarka, wykonuje zarówno muzykę folkową, jak i jazz, country, klasykę oraz trip-hopowy rock. "Najlepszy głos damski", "Piosenkarka roku", "Kompozytor roku", "Płyta roku" – to tylko niektóre z wyróżnień, jakie otrzymała artystka na przez ostatnie piętnaście lat zarówno w swoim ojczystym kraju, jak i Danii oraz Islandii.