Nie żyje Ekaterina Alexandrovskaya, 20-letnia rosyjska łyżwiarka figurowa. Jej śmierć potwierdził Międzynarodowy Związek Łyżwiarski w oficjalnym oświadczeniu: - ISU jest zszokowany wiadomością o śmierci Ekateriny. Była utalentowaną łyżwiarką i cała społeczność będzie za nią tęsknić. Przekazujemy najgłębsze wyrazy współczucia jej rodzinie, przyjaciołom i członkom zespołu. Ekaterina Alexandrovskaya przez cztery lata jeździła na łyżwach w parze z Harleyem Windsorem. Po zaledwie roku wspólnego trenowania duet zdobył tytuł World Junior w 2017 roku, reprezentował również Australię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich PyeongChang 2018.

Ekaterina Alexandrovskaya nie żyje - przyczyna śmierci

Przyczynę śmierci łyżwiarki zdradził jej były trener, Andrei Khekalo, w rozmowie z francuską agencją prasową. Ekaterina Alexandrovskaya miała wypaść z okna na szóstym piętrze w Moskwie. Rosyjska agencja informacyjna Tass potwierdziła, że ​​ciało 20-latki zostało znalezione na moskiewskiej ulicy, a ze wstępnych ustaleń wynika, iż "przyczyną śmierci było samobójstwo".

W styczniu u Ekateriny Alexandrovskayi zdiagnozowano epilepsję, co zmusiło ją do porzucenia kariery sportowej. Jej partner Harley Windsor wyznał, że jest "zdruzgotany i pogrążony w smutku z powodu nagłego odejścia Katii".

Jeśli masz myśli samobójcze, masz jakiś problem, zmagasz się z depresją i obniżonym nastrojem i nie masz z kim o tym porozmawiać, zadzwoń pod numer telefonu zaufania 116 111.