Mięśnie osłabione ciążą i porodem czy problemy z kręgosłupem to niestety normalne zjawiska, które na szczęście da się zniwelować treningiem. Ale jak znaleźć na niego siłę i czas? Decydując się na innowacyjną metodę EMS wystarczy 20 minut tygodniowo, by poczuć i zobaczyć rezultaty. Skuteczność EMS pozwala poruszyć na raz aż 450 mięśni. Trening wzmacnia mięśnie, rzeźbi ciało i spala nawet do 1200 kalorii, co odpowiada 3 godzinom intensywnych ćwiczeń na siłowni. W tym roku mamy z pewnością skierują swoje kroki do Bodytec20+.

 Forma po ciąży – czy wiesz na co zwrócić uwagę?

Gdy dziecko już pojawi się na świecie możesz w pełni zaobserwować zmiany jakie nastąpiły w twoim ciele w efekcie ciąży. Do skutków dziewięciu miesięcy systematycznie rosnącej masy ciała wywołującej obciążenia stawów i mięśni dochodzą także efekty porodu. W efekcie wiele z twoich mięśni jest osłabionych, skóra w obrębie brzucha widocznie straciła jędrność, a niekiedy pojawiają się także problemy związane z mięśniami dna miednicy objawiające się problemami z trzymaniem moczu. Gdybyś zapytała specjalistę powiedziałby ci także, że osłabieniu uległy twoje mięśnie głębokie, ogólna wytrzymałość organizmu oraz, że wiele z mięśni wymaga wyrównania w zakresie siły po nierównym przeciążeniu. A ty, z maleństwem na ręce, po nieprzespanej nocy marzysz jedynie o chwili spokoju i nie masz ochoty myśleć o żmudnych treningach. Trenerzy EMS doskonale cię rozumieją i mają skuteczne rozwiązanie.

EMS po ciąży

Dlaczego miałabyś poświęcić czas, którego masz w ciągu dnia dla siebie wyjątkowo mało na trening? Skąd pewność, że przyniesie on rezultaty warte wpisania go w napięty grafik młodej mamy? Już mówimy! EMS, czyli elektrostymulację mięśni w trakcie ćwiczeń, najlepsi specjaliści zaczerpnęli prosto z fizjoterapii, gdzie stosowano ją do rehabilitacji uszkodzonych mięśni. Metoda ta przynosiła spektakularne rezultaty. Unikalny sposób przeprowadzenia treningu pozwolił skrócić jego czas do absolutnego minimum, jednocześnie maksymalizując twoje korzyści i poruszając mięśnie jakie ciężko jest pobudzić podczas innych typów treningu. Właśnie dzięki niemu możesz aktywować mięśnie głębokie i jednocześnie dokonać widocznej redukcji tkanki tłuszczowej. Trening wpływa też pozytywnie na ewentualne problemy z kręgosłupem, które bardzo często towarzyszą mamom w efekcie noszenia dziecka, zwłaszcza przy przeciążaniu jednej strony ciała.

Tylko 20 minut treningu? Jak to działa?

Cały sekret metody EMS tkwi w specjalistycznej i bardzo komfortowej kamizelce, którą trener nakłada na ciebie przed rozpoczęciem ćwiczeń. To właśnie przez nią przebiegają impulsy elektryczne. Dzięki temu w trakcie wykonywanych przez ciebie ćwiczeń równoczesnemu stymulowaniu podlega aż 8 grup mięśniowych i aż 450 mięśni! Dzięki EMS twoje mięśnie wykonają średnio 150 razy więcej skurczy niż w trakcie klasycznego treningu, co przełoży się na spalenie nawet do 1200 kalorii! Nad całością sesji czuwa certyfikowany trener personalny, który dostosowuje ćwiczenia do każdej grupy mięśni oraz twoich indywidualnych potrzeb i możliwości. 

Gdzie skorzystać z EMS?

Swoje kroki warto skierować do sieci Bodytec20+, która powstała z myślą o wymagających klientach. To także pierwsza ogólnopolska sieć, która dzięki autorskiej metodzie pozwala na wykorzystanie 20-minutowego treningu raz w tygodniu najbardziej efektywnie i na światowym poziomie. Jeśli nie jesteś pewna, czy taka forma treningu jest dla ciebie odpowiednia, możesz umówić się na trening wdrożeniowy.

Więcej na www.bodytec20.pl