Liz Taylor, zakochana w miłości, ale również w klejnotach, jej wiernych przyjaciołach, na przestrzeni lat oraz kolejnych historii miłosnych zgromadziła nieprawdopodobną kolekcję drogocennych kamieni. Gwoździem programu będzie oczywiście imponująca kolia nazwana Peregrina wykonana z rubinów, diamentów oraz perłowej kropli z XVI wieku pochodzącej ze skarbca korony hiszpańskiej. Na aukcji, która odbędzie się 13 i 14 grudnia w domu aukcyjnym Christie’s w Nowym Jorku wystawionych zostanie około 270 klejnotów, naszyjników, pierścionków, kolczyków oraz broszek. Wszystkie emblematyczne klejnoty pamiętnej filmowej Kleopatry będą więc do kupienia, a wśród nich pierścień z diamentów i rubinów, który gwiazda dostała od Richarda Burtona w czasie ich małżeństwa.    

Muza lat sześćdziesiątych od zawsze była znana ze słabości do wielkich kamieni, ale uwielbiała również kreacje haute couture. Ponieważ dobre okazje również lubią swoje towarzystwo, w Christie`s znajdzie się również 400 sukni oraz dodatków Elizabeth Taylor. Legendarna garderoba zawiera kreacje Givenchy, Valentino, Chanel, Christiana Diora, czy Yves Saint Laurenta. Nie zabraknie tam również dwóch sukni ślubnych, w których gwiazda dwukrotnie poślubiła Richarda Burtona – w 1964 i 1975 roku. „Wiele kreacji było zaprojektowanych i uszytych specjalnie dla Elizabeth Taylor, przez wielkich projektantów, którzy zostali jej przyjaciółmi” wyjaśnia konserwatorka amerykańskiego domu mody Christie`s Meredith Etherington-Smith.    

Kreacje i biżuteria towarzyszące w życiu i karierze niezapomnianej ikonie hollywoodzkiego kina mogą pobić rekordy sprzedaży. Wybierze się tam na pewno wiele gwiazd. Wiadomo już między innymi, że diamentami Liz Taylor zainteresowany jest David Beckham, który chętnie podarowałby je swojej Victorii. Wiadomo bowiem powszechnie, że diamenty są wieczne…