Ella Mai rozpoczęła swoją muzyczną karierę w 2014 roku od udziału w 11 . sezonie brytyjskiego "The X Factor" jako część trio, Arize, ale nie udało jej przejść do dalszego etapu po przesłuchania przed jury. Krótko później zespół się rozpadł, a Ella zaczęła działać solo, co okazało się być strzałem w dziesiątkę. W 2015 roku młoda piosenkarka opublikowała w sieci składający się z czterech piosenek minialbum o nazwie "Trouble". Wkrótce zaczęła zdobywać coraz większą popularność na Instagramie, dzięki czemu została zauważona przed ekspertów z branży muzycznej i podpisała kontrakt z wytwórnią DJ Mustarda, 10 Summers Records oraz z dużą wytwórnią Interscope Records. W okresie od lutego 2016 do lutego 2017 wydała aż trzy kolejne EP-ki. Duży rozgłos dały jej jednak dopiero występy w roli supportu na trasie koncertowej SweetSexySavage World Tour amerykańskiej piosenkarki, Kehlani.

Wiosną 2018 roku jej piosenki już coraz częściej zaczęły pojawiać się w rozgłośniach radiowych w USA. Jej pierwszy wielki hit to "Boo'd Up", w którego specjalnej wersji gościnnie pojawili się Nicki Minaj i Quavo. Utwór otrzymał nagrodę Grammy w kategorii Najlepsza Piosenka R&B. Pierwszy studyjny album artystki zatytułowany po prostu "Ella Mai" ukazał się w październiku 2018 roku i od tamteo czasu w samych Stanach rozszedł się już w nakładzie przeszło pół miliona egzemplarzy.

Kim jest Ella Mai?

Ella Mai przyszła na świat 3 listopada 1994 roku w Londynie. Jej matka pochodzi z Jamajki, a ojciec z Irlandii. Co ciekawe, swoje imię otrzymała na cześć słynnej amerykańskiej wokalistki jazzowej, Elli Fitzgerald. W wieku 12 lat przeprowadziła się z Londynu do Nowego Jorku. Po ukończeniu szkoły średniej wróciła do Anglii.

Zobacz najlepsze zdjęcia Elli Mai w naszej GALERII >>

ZOBACZ: Ariana Grande w Krakowie 2019: CENY BILETÓW, CENY PAKIETÓW VIP