ELLE, największe na świecie pismo o modzie, świętuje w Polsce 20. urodziny. Magazyn został wprowadzony na polski rynek w październiku 1994 roku i był pierwszym licencyjnym luksusowym magazynem dla kobiet w Polsce. Jubileuszowy listopadowy numer miesięcznika ma aż 252 strony i zamyka obchody 20-lecia ELLE na polskim rynku.

Gwiazdą okładki jest Marta Dyks, polska modelka mieszkająca w Nowym Jorku, obecna w kampaniach i pokazach największych światowych marek. Po raz pierwszy w historii ELLE jedna modelka wzięła udział w trzech sesjach mody, zrealizowanych przez trzech różnych fotografów w trzech stolicach: Londynie, Paryżu i Warszawie.

Z okazji 20-lecia ELLE publikuje wiele niezwykłych tekstów. W artykule „Generacja ELLE” pokazujemy sylwetki redaktorek  ELLE z całego świata. Publikujemy także wyniki unikatowej ankiety, przeprowadzonej przez redakcje ELLE w 43 krajach, w których pismo jest obecne.

W numerze ogłaszamy wyniki konkursu ELLE Style Awards, najbardziej prestiżowego wyróżnienia światowej mody. Laureatów w sześciu kategoriach wyłoniło redakcyjne jury. Na jedną z nich – ikonę stylu – głosowały nasze czytelniczki.

W cyklu „Rozmowy na 20-lecie” redaktor naczelna ELLE Monika Stukonis rozmawia z Anią Kuczyńską, jedną z najwybitniejszych polskich projektantek mody. To ostatni z serii wywiadów prezentujących osobowości polskiej mody ostatnich 20 lat.

Redakcja ELLE zdradza swoje ulubione adresy Warszawy w wielkim przewodniku po stolicy. Najlepsze restauracje, sprawdzone sklepy, miejsca, które trzeba znać – pokazujemy stolicę jako dynamiczne i fascynujące miasto, które staje się ulubionym celem podróży.

ELLE świętuje swoje urodziny także z Czytelniczkami! Specjalnie z okazji 20. urodzin do 20 tysięcy egzemplarzy ELLE  zostanie dołączony najmodniejszy kalendarz na 2015 rok, a w  nim między innymi tajne adresy stylistek ELLE w światowych stolicach mody! Z okazji urodzin ELLE ogłasza także wielki urodzinowy konkurs „Wygraj smak luksusu”, w którym do wygrania jest ponad 50 ekskluzywnych nagród!