Elliot Page dokonał publicznego coming outu. 33-letni aktor znany z filmów "Juno", "Incepcja", "Linia życia" oraz hitowego serialu Netflixa "The Umbrella Academy", ujawnił się jako osoba transpłciowa.

- Drodzy, chciałbym podzielić się z Wami tym, że jestem osobą trans, moimi zaimkami są zaimki on/oni (ang. he/they) i mam na imię Elliot. Czuję, że mam szczęście, że mogę to napisać, że mogę tu być, że mogłem dotrzeć do tego miejsca w moim życiu - wyznał na Instagramie.

Elliot Page zrobił trans coming out

W swoim coming-outowym wpisie na Instagramie nominowany do Oscara aktor zwrócił uwagę na poważne problemy, z jakimi wciąż muszą zmagać się na co dzień osoby ze społeczności trans. Mowa tu chociażby o braku poczuciu bezpieczeństwa, opresji ze strony władzy, nietolerancji, a także o niepokojących statystykach dotyczących morderstw osób trans i znacznym odsetku osób trans, które miały myśli samobójcze.

- Do wszystkich osób trans, które każdego dnia zmagają się z nękaniem, nienawiścią do siebie, przemocą - widzę was, kocham was i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zmienić ten świat na lepsze - napisał Elliot Page.

Jak czytamy na profilu polskiej Fundacji Trans-Fuzja, która od 2008 roku działa na rzecz osób transpłciowych, "taki publiczny coming out jest niezmiernie ważny dla naszej społeczności, dociera do wielu osób, które być może w inny sposób nie miały by styczności z pojęciem transpłciowości.

Tłumaczenie pełnej treści listu aktora znajdziecie w poniższym poście.

Serdecznie witamy Elliota Page’a w społeczności trans! Taki publiczny coming out jest niezmiernie ważny dla naszej...

Opublikowany przez Fundacja Trans-Fuzja Wtorek, 1 grudnia 2020

CZYTAJ TEŻ: Julia Wieniawa o wspieraniu LGBT+ i praw kobiet: "To nie jest kwestia polityki, tylko przyzwoitości" [EXCLUSIVE]