W tym tygodniu dostaliśmy potwierdzenie, że Elton John wystąpi w Polsce 9 lipca 2017, a jego koncert odbędzie się w sopockiej Operze Leśnej. Podczas tego show muzyk zaprezentuje największe hity, które wylansował w trakcie swojej ponad 50-letniej kariery oraz utwory pochodzące z najnowszego, trzydziestego trzeciego już krążka – „Wonderful Crazy Night”. Gwiazdor nie będzie jednak na scenie sam. Kto będzie mu akompaniował?

ZOBACZ: ELTON JOHN Nawołuje do BOJKOTU Dolce & Gabbany!

Eltonowi Johnowi będzie towarzyszył zespół świetnych muzyków: perkusista Nigel Olsson, gitarzysta Davey Johnstone, Matt Bissonette na gitarze basowej, John Mahon na instrumentach perkusyjnych oraz Kim Bullard na klawiszach.

Spektakularne widowiska tego jednego z najwybitniejszych artystów muzyki rozrywkowej cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Od początku swojej kariery w 1969 roku zagrał ponad 4 tysiące koncertów w przeszło 80 krajach. Na liście miejsc, w których koncertował, była już także Polska! W Polsce Elton John wystąpił ostatnio na tegorocznej edycji Life Festival Oświęcim. Dlaczego warto wybrać się na jego kolejny koncert?

A choćby dlatego, że przyjaciel i ulubiony artysta Księżnej Diany w jednej osobie jest jednym z najlepiej sprzedających się muzyków w historii. Na swoim koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Jego albumy rozeszły się łącznie w 250 milionach egzemplarzy! To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszechczasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji „Candle in the Wind”, który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. To właśnie tę piosenkę ze łzami w oczach zaśpiewał na pogrzebie księżnej Diany.

Artysta do tej pory uhonorowany został licznymi nagrodami, odznaczeniami, tytułami i wyróżnieniami. Jest między innymi laureatem pięciu nagród Grammy oraz jednej specjalnej statuetki Legend Grammy Award, przyznawanej wybitnym artystom, którzy mieli znaczący wpływ na historię muzyki. Na swoim koncie ma także Oscara za piosenkę do filmu „Król Lew”, a także Tony Award, BRIT Award i wiele innych prestiżowych wyróżnień.

POLECAMY: MUNIEK STASZCZYK w wywiadzie dla magazynu Gala: „Jestem chuliganem i łotrem. Dosyć mocno poszedłem w tango..."

Ta lista jego osiągnieć powinna wystarczająco przekonać Was do wybrania się na lipcowy koncert artysty. Noc 9 lipca 2017 w Operze Leśnej na pewno przejdzie do historii. Będzie to najgorętsza muzyczna impreza wakacji na polskim wybrzeżu. A zadba o to Sir Elton John i jego zespół. Takich artystów nie gościmy co dzień w naszym kraju. Szykuje się niezapomniane wydarzenie lata 2017! Wybierzecie się na nie i Wy? Nas tam na pewno nie zabraknie!