Oficjalna wizyta Donalda Trumpa i jego małżonki, Melanii Trump, w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się w poniedziałek, 3 czerwca, od spotkania z królową Elżbietą II w Pałacu Buckingham. Prezydenta Stanów Zjednoczonych podjął również syn królowej, książę Karol i jego żona, księżna Camilla. Zgodnie z oczekiwaniami, Trumpa nie witali młodsi członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, czyli William i Kate oraz Harry i Meghan.

Następnie prezydent USA wraz z Elżbietą II przeprowadzili inspekcję gwardii honorowej na zamku Windsor. Po części oficjalnej, Donald Trump wraz z małżonką dołączyli do królowej na tradycyjną angielską herbatę.

Donald Trump obraził burmistrza Londynu

Każdy kto na bieżąco śledzi media społecznościowe wie, że prezydent USA nie jest w Anglii mile widzianym gościem. Na ulicach Londynu nie brakuje osób, które demonstrują swoją niechęć wobec Trumpa, jak i jego wizyty w Wielkiej Brytanii. Co więcej, setki amerykańskich internautów już od paru dni z góry przepraszają za zachowanie głowy swojego państwa pod postami na oficjalnych profilach brytyjskiej rodziny królewskiej.

Jedną z osób, które niepochlebnie wypowiadają się na temat Donalda Trumpa jest burmistrz Londynu, Sadiq Khan. Prezydent USA nie czekał długo z reakcją i zdążył go już nawet obrazić nazywając go... nieudacznikiem.

- Sadiq Khan, który według wszystkich dostępnych źródeł, radzi sobie fatalnie jako burmistrz Londynu, był paskudny wobec wizytującego prezydenta Stanów Zjednoczonych, najważniejszego sojusznika Zjednoczonego Królestwa. Jest kompletnym nieudacznikiem, powinien się skoncentrować na przestępczości w Londynie, a nie na mnie - napisał w środę na Twitterze.

Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia wizyty Donalda Trumpa w Anglii w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Donald Trump reaguje na słowa Meghan Markle: "Nie wiedziałem, że jest taka PASKUDNA"