Elżbieta II jest najdłużej panującą monarchinią w historii Zjednoczonego Królestwa. Mimo blisku 70 lat na tronie, królowa nadal zachwyca wyglądem i formą, a fani rodziny królewskiej z całego świata zadają sobie pytanie, jaki jest jej sekret na długowieczność. Rąbka tajemnicy uchylił Darren McGrady, były nadworny szef kuchni. 

ZOBACZ TAKŻE: Elżbieta II jak podpisuje się brytyjska królowa? Sprawdź, w czym tkwi sekret

Darren McGrady pracował w Pałacu Buckingham przez piętnaście lat, dzięki czemu mógł z należytą starannością obserwować nawyki żywieniowe "royalsów", które postanowił opisać w swojej książce "Eating Royally: Recipes and Remembrances from a Palace Kitchen". Autor zdradza w niej m.in., że częścią tajemnicy doskonałej formy Elżbiety II jest dobrze skomponowana dieta

Dieta Elżbiety II

Monarchini każdy dzień rozpoczyna od filiżanki herbaty oraz ciasteczek. Na śniadanie brytyjska głowa państwa zazwyczaj je owsiankę, natomiast w porze lunchu żona księcia Filipa zjada najczęściej grillowaną rybę, ewentualnie kurczaka wraz z porcją szpinaku, cukinii lub sałatki. Popołudniami królowa chętnie sięga po coś słodkiego, zazwyczaj wybór pada na ciepłe bułeczki z dżemem. Jak się jednak okazuje, ogromną słabością Elżbiety II jest... czekolada! 

- Królowa jest czekoladoholikiem. Jeżeli gdzieś w menu znajdzie się opcja z czekoladą, monarchini zawsze ją zamówi - twierdzi McGrady.

W jadłospisie monarchini nie znajdziemy natomiast fast foodów, które nie mają nic wspólnego ze zdrowym żywieniem. Z wyjątkiem hamburgerów, ale tylko i wyłącznie z dziczyzny i to od czasu do czasu. Z książki dowiadujemy się również, że w daniach serwowanych Elżbiecie II nie może pojawić się czosnek, ani cebula, za którymi królowa nie przepada.

Myślicie, że odpowiednie dobrana dieta to sukces Elżbiety II na długowieczność?

POLECAMY: Dieta Kate Middleton znamy sekrety szczupłej sylwetki księżnej! Co je i ćwiczy?