Kate Middleton idzie w ślady Elżbiety II. Żona księcia Williama została właśnie patronką Royal Photographic Society (pol. Królewskie Stowarzyszenie Fotografów). O tym, jak wielki jest to zaszczyt dla księżnej Cambridge może świadczyć fakt, że królowa zrezygnowała z pełnienia tej funkcji aż po 67 latach, a następnie osobiście zdecydowała, że przekaże ten tytuł właśnie księżnej Kate.

Księżna Kate została patronem Royal Photographic Society

Okazuje się, że wybór Kate Middleton na patronkę założonego w 1853 roku Royal Photographic Society nie musiał być jedynie podyktowany sympatią królowej Elżbiety II dla żony swojego wnuka. Przypomnijmy, że księżna Kate studiowała historię sztuki na Uniwersytecie w St Andrews, gdzie poznała swojego przyszłego męża. Jeszcze zanim dołączyła do brytyjskiej rodziny królewskiej określała się mianem "entuzjastycznego fotografa amatora".

Aktualnie Kate spełnia się w tej roli wykonując liczne zdjęcia trojga swoich dzieci: 5-letniego George'a, 4-letniej Charlotte i rocznego Louisa. Pełni też funkcję patronki muzeum sztuki National Portrait Gallery w Londynie.

O decyzji królowej odnośnie patronatu nad najstarszym stowarzyszeniem fotograficznym na świecie dowiedzieliśmy się we wtorek z komunikatu profilu Pałacu Kensington na Twitterze.

Zobacz najlepsze wspólne zdjęcia księżnej Kate i królowej Elżbiety II w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: KSIĄŻĘ WILLIAM: "Gdyby moje dzieci były LGBT, wspierałbym je"