Elżbieta Zapendowska to jedna z najbardziej znanych krytyków muzycznych w naszym kraju. W przeszłości udzielała lekcji wielu znakomitym polskim artystom m. in. Edycie Górniak, Dodzie, Nataszy Urbańskiej czy Alicji Jarosz. Specjalistka od emisji głosu była także jurorką we wszystkich edycjach muzycznych talent-show telewizji Polsat - "Idol", "Jak oni śpiewają" oraz "Must Be the Music. Tylko muzyka". Nie od dziś wiadomo, że Zapendowska boryka się z poważnymi problemami ze wzrokiem - cierpi na krótkowzroczność oraz choruje na zaćmę i jaskrę. W najnowszym wywiadzie absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu wyznała, że powoli traci wzrok. 

Elżbieta Zapendowska ma poważne problemy ze wzrokiem

Jedno oko mam już w ogóle nieczynne, a z drugim też nie jest najlepiej. Jednak mówię, że jeszcze chłopa od baby odróżnię, więc jako tako sobie radzę w tym codziennym życiu. Zdaję sobie sprawę, że już lepiej nie będzie, a tylko gorzej, dlatego trzeba to pokochać i tyle. I nie można liczyć na to, że zdarzy się cud, że będzie olśnienie i będę miała sokoli wzrok. Nie będę - mówi Zapendowska w rozmowie z "Faktem".

Mimo ciężkiej sytuacji 73-latka stara się nie tracić pogody ducha i cały czas czerpie radość z życia. Krytyk muzyczny i specjalistka od głosu dodała jednak, że nie jest pewna powrotu na fotel jurora w jakimkolwiek programie muzycznym. 

- Ja już mam swój wiek, mam ślepotę zaawansowaną, więc nie byłoby mi tak łatwo w czymś takim uczestniczyć, nawet gdybym dostała taką propozycję. Wiek robi swoje i trzeba adekwatnie do swojego wieku liczyć swoje zamiary i swoje życie układać. 

Pani Elżbiecie życzymy dużo zdrowia! 

ZOBACZ TAKŻE: Elżbieta Zapendowska w "Gali": Żart to moja tajna broń [WYWIAD]