Elżbieta Zapendowska od lat zajmuje się nauką śpiewu. Prowadzi warsztaty wokalne w całej Polsce. Choć sama nie lubi swojego głosu, to nie ma nic przeciwko ocenianiu talentu innych. Niedawno zasiadała w jury „Must be The Music. Tylko Muzyka”. Obecnie Elżbieta Zapendowska ocenia młode talenty w "Idolu". W końcu to ona odpowiada za najsłynniejsze polskie głosy. Spod jej skrzydeł wyszła niejedna gwiazda. Komu Elżbieta Zapendowska udzielała lekcji śpiewu?

Trenerce zdarzyło się komentować poczynania swoich podopiecznych. Choć nie zawsze mówi o nich tylko w superlatywach - nie boi się krytykować i obiektywnie oceniać ich wokalne umiejętności. Elżbieta Zapendowska o Edycie Górniak wypowiedziała się cztery lata temu. Choć jak skromnie przyznaje nie stoi za sukcesem wokalistki. Jedynie pomogła w rozwoju jej  talentu, nie kariery. Wiedzieliście, że pierwsze przesłuchanie Edyty Górniak do „Metra” odbyło się właśnie w mieszkaniu jurorki?

Ona jest innym rodzajem kobiety. Mogę tylko powiedzieć, że szkoda, że tak wielki, światowy talent został zaprzepaszczony. Ona powinna zrobić światową karierę, mając takie warunki jakie ma, mając urodę, taki głos, taką wrażliwość muzyczną - podkreśliła cztery lata temu Elżbieta Zapendowska.

Jedną z jej podopiecznych była również Doda.  Podobno podczas jednego z dziecięcych festiwali podeszła do Zapendowksiej matka Dody i zapytała czy nie wzięłaby Dorotki pod opiekę. Ta szybko dostała się do „Metra”, kolejno można było ją zobaczyć na deskach Teatru Roma, gdzie wtedy pracowała trenerka. Zapendowska o Dodzie również wypowiada się w sposób obiektywny. 

- Gdyby ona miała dobre utwory, dobre teksty, ze swoją bezczelnością, za którą ją uwielbiam, to ona by zrobiła światową karierę - powiedziała niedawno o niej w wywiadzie.

Dziś Elżbieta Zapendowska obchodzi 70. urodziny! Zobaczcie w naszej  GALERII, kto wyszedł spod jej skrzydeł!