Program "Mali Giganci", choć okazał się wielkim przebojem pośród widzów, nie spotkał się z pozytywnym odbiorem przez specjalistów. Psychologowie dziecięcy, na czele z "Supernianią" Dorotą Zawadzką, uznali, że show wykorzystuje dzieci, które nie rozumieją jeszcze zasad rywalizacji i przegranej.

Do tej opinii przyłączyło się też sporo gwiazd i celebrytów, a teraz dołączyła do nich także Elżbieta Zapendowska. Jedna z najsłynniejszych jurorek w Polsce uważa, że programy takie, jak "Mali Giganci", są złe dla dzieci!

- Jak na człowieka nagle spadnie sukces, to zachowuje się jak idiota. To samo jest z dziećmi. Nawet jeszcze bardziej! Więc ja jestem absolutnie przeciwko temu, żeby dzieci brały udział w czymś takim. To złe dla nich! Nawet jeśli są bardzo zdolne. Taki dzieciak, wygrywając jakąś telewizyjną sprawę, zaczyna wierzyć w swój talent w sposób nieracjonalny. Zaczyna się rodzina chwalić, zaczynają ludzie podchodzić. Zaczyna być kimś lepszym. W związku z tym przewraca mu się potwornie we łbie. Rodzice powinni zabronić w pewnym momencie robienia kariery. To jest dowód miłości, a nie to, że pakują i lansują dziecko - oceniła w rozmowie z "Super Epxressem" Elżbieta Zapendowska.

Zgadzacie się z nią?

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Elżbieta Zapendowska - "Górniak zaszkodził sukces!"