Kim jest fotograf, który zasiadł w panelu jurorksim programu #Supermodelka Plus Size obok Ewy Minge, Rafała Maślaka i Ewy ZakrzewskiejBiliński wychował się w Austrii. Tam zdobywał też pierwsze doświadczenie jako asystent geniusza fotografii Andreasa Bitesnicha. Współpracował m.in. z Annie Leibovitz i Davidem LaChapellem. Zanim w 2009 roku zamieszkał na stałe w Polsce, podróżował po świecie w poszukiwaniu kolejnych doświadczeń zawodowych. Publikował swoje zdjęcia w zagranicznych i polskich pismach, m.in.: „Harper’s Bazaar”, „ELLE”, „Cosmopolitan”, „Playboy” czy „Sunday Times”. Pracował dla największych marek, takich jak: L’Oreal, Schwarzkopf, Hermes czy Avon. W swojej pracy specjalizuje się w aktach, fotografii reklamowej, fashion i beauty.

ZOBACZ: RAFAŁ MAŚLAK o kandydatkach do tytułu Supermodelka Plus Size: "Modelka przede wszystkim powinna zdrowo się odżywiać!”

Emil Biliński przyznał ostatnio na łamach magazynu "Flesz", że lubi fotografować dziewczyny w "większych rozmiarach". Co go w nich pociąga?

„Są wdzięczne, zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie. Na planie tworzy się lepsza i weselsza atmosfera niż podczas sesji klasycznych sesji. Kobiety plus size spoza branży uświadamiają sobie wtedy swoje piękno. Dla mnie to satysfakcja. (…) Często obserwuję, jak podczas sesji przyszłe modelki zmieniają nastawienie do siebie i zaczynają się akceptować…”

A jakie tematy na sesje zdjęciowe przygotował Emil Biliński dla uczestniczek programu #Supermodelka Plus Size? Oraz jak dziewczyny będą przygotowywały się do sesji?

CZYTAJ TEŻ: EWA ZAKRZEWSKA Jurorka show „Supermodelka Plus Size” zmagała się z bardzo poważną chorobą. Jaką? Teraz już wiemy!

Kulisy sesji zdjęciowych oraz pracę Emila Bilińskiego z początkującymi modelkami w show „#Supermodelka Plus Size” będziemy mogli śledzić od września w telewizji Polsat. W pierwszym sezonie zobaczymy 10 odcinków.

Ciekawe, w którym z nich Emil Biliński pokaże prawdziwe pazury... ;-)