Nie żyje Emil Karewicz. Informację o śmierci aktora potwierdził w środę rano Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiejszej nocy, w wieku 97 lat, zmarł wybitny aktor teatralny i filmowy, Ambasador Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, Emil Karewicz - czytamy na profilu ZASP na Facebooku.

Widzowie zapamiętają go przede wszystkim z roli Hermanna Brunnera w kultowym polskim serialu "Stawka większa niż życie" Janusza Morgensterna, Andrzeja Szypulskiego i Zbigniewa Safjana z drugiej połowy lat 60. Co ciekawe, postać grana przez Karewicza pojawiła się w zaledwie pięciu odcinkach, ale była na tyle wyrazista, że popularnością dorównywała niemal głównemu bohaterowi - Hansowi Klossowi, w którego wcielił się zmarły w listopadzie 2014 roku Stanisław Mikulski.

Dużą popularność przyniosły Emilowi Karewiczowi także role w klasykach polskiego kina i telewizji, takich jak: "Miś" Stanisława Barei, "Kanał" Andrzeja Wajdy, "Krzyżacy" Aleksandra Forda oraz "Hubal" i "Polonia Restituta" Bohdana Poręby.

Emil Karewicz - kim był prywatnie?

Emil Karewicz urodził się 13 marca 1923 roku w Wilnie. Z żoną Teresą, która zmarła 29 kwietnia 2012 roku, miał dwoje dzieci: syna Krzysztofa i córkę Małgorzatę.

ZOBACZ TEŻ: Ciało wnuka Daniela Olbrychskiego znaleziono w lesie. Prokuratura wszczęła śledztwo