Emma Stone - jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia. Rude włosy, chrypliwy głos, naturalny wdzięk i ogromne poczucie humoru to jej cechy rozpoznawcze. O tym, że zostanie aktorką, poinformowała rodziców w wieku 14 lat. Dziś ma na koncie wiele genialnych ról i wiele nagród, w tym nominację do Oscara oraz statuetkę Złotego Globu 2017.Kim jest Emma Stone?

W Hollywood mówią na nią królowa metamorfoz. Od początkującej dziennikarki w „Służących”, przez dziewczynę Spider-Mana, po początkującą aktorkę Mię w „La La Land” – każda rola stanowi dla Emmy Stone ekscytujące wyzwanie, które chętnie podejmuje i realizuje w stu procentach.

Stone przygodę z aktorstwem zaczęła jako mała dziewczynka. Rodziców przekonała do aktorstwa za pomocą prezentacji Power Point. Jej talent szybko został dostrzeżony. Powoli gromadziła doświadczenie aktorskie na planach „Króliczka”, „Rocker’a” czy „Papierowego bohatera”. Wśród wielu młodych talentów Hollywood dostrzegło właśnie ją.

Dziewczyna Spider-Mana

Doceniono Emmy Stone, a także talent, dziewczęcość i niecodzienną urodę. Jej pierwszym filmem, w którym miała okazję w pełni zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, była „Łatwa dziewczyna”. Film zaszufladkowano jako komedię romantyczną, ale aktorka nie wpisuje się tylko w tę kategorię. „Służące” zapewniły jej otwarcie drzwi do wielkiego kinowego świata.

 W 2012 roku zagrała dziewczynę Spider-Mana w filmie „Niesamowity Spider-Man”. Tam poznała swojego życiowego partnera, Andrew Garfielda. Para rozstała się w 2015 roku. Zarówno Emma, jak i Andrew nigdy nie skomentowali przyczyny rozstania.

Dziś Emma Stone ma na koncie wiele nagród filmowych, w tym Teen Choice Award, SEFCA Award czy MTV Movie Award. Zaledwie kilka dni temu otrzymała pierwszy w swojej karierze Złoty Glob 2017! Do tej pory Emma Stone otrzymała dwie nominacje do Złotych Globów. W 2011 roku w kategorii "najlepsza aktorka w komedii lub musicalu" za film „Łatwa dziewczyna” oraz w 2015 roku w kategorii "Najlepsza aktorka drugoplanowa" za film "Birdman".

POLECAMY: ZŁOTE GLOBY 2017 „La La Land” ma aż 7 nominacji do nagrody!

Złoty Glob 2017 trafił do Emmy Stone za rolę w filmie „La La Land” (film zgarnął aż 7 statuetek!). Więcej o Złotych Globach znajdziecie TUTAJ>> 

Wielu wróży jej karierę na miarę Julii Roberts. Sądzicie, że Emma Stone ma szansę odnieść taki sukces?