Smutne wieści z Włoch. Nie żyje Ennio Morricone - wybitny kompozytor i dyrygent. O odejściu legendarnego muzyka włoskie media poinformowały w poniedziałek rano. Doniesienia o śmierci jednego z najbardziej wszechstronnych i wpływowych twórców współczesnej muzyki filmowej potwierdził jego prawnik. Giorgio Assumma zdradził także prasie, że Morricone w ubiegłym tygodniu trafił do szpitala po tym, jak upadł i złamał kość udową.

Kim był Ennio Morricone?

W środowisku filmowców i kinomanów Maestro Morricone od wielu lat cieszył ogromnym uznaniem i opinią niesamowitego talentu. Z powodzeniem tworzył ścieżki dźwiękowe do tak zróżnicowanych gatunków filmowych jak komedia, thriller czy dramat historyczny. Muzykę Morricone można usłyszeć w produkcjach takich znanych twórców jak Bernardo Bertolucci, Pier Paolo Pasolini, Brian De Palma ("Nietykalni"), Roman Polański ("Frantic") czy John Carpenter ("Coś").

Ennio Morricone ma na swoim koncie ponad 30 prestiżowych nagród filmowych, w tym dwa Oscary (nagroda specjalna z 2007 roku oraz Oscar z 2016 roku za muzykę do filmu "Nienawistna ósemka" w reżyserii Quentina Tarantino), trzy Złote Globy i cztery statuetki BAFTA.

Ennio Morricone prywatnie

Ennio Morricone przyszedł na świat 10 listopada 1928 roku w Rzymie. Nazywany był "cudownym dzieckiem" - swoje pierwsze kompozycje stworzył już w wieku zaledwie 6 lat. Jego ojciec był trębaczem, a matka miała swoją firmę tekstylną.

W 1950 roku poznał Marię Travia, z którą ożenił się sześć lat później. Para doczekała się czworga dzieci: synów Marco, Andrew i Giovanniego oraz córki Alessandry.

ZOBACZ TEŻ: Nick Cordero nie żyje. 41-letni aktor zmarł w wyniku powikłań po zakażeniu koronawirusem