Enrique Arce urodził się w Walencji i zanim został znanym w Hiszpanii (a później również na całym świecie) aktorem, studiował prawo. Arce wybrał jednak sztukę i plany filmowe dzielił z takimi gwiazdami jak Penelope Cruz czy Pierce Brosnan. Dziś najbardziej znany jest z roli Arturita w "Domu z papieru". Nam udało się porozmawiać z aktorem przy okazji zbliżającej się premiery czwartego sezonu serialu.

Enrique Arce o współpracy z Patrykiem Vegą

Podczas naszej wideokonferencji z obsadą serialu "Dom z papieru" udało nam się porozmawiać m.in. z odtwórcą roli Arturo - jednej z bardziej kontrowersyjnych postaci produkcji. Enrique Arce to aktor cieszący się wyjątkową sympatią Polaków nie tylko z uwagi na netflixową rolę, ale też współpracę ze znanym polskim reżyserem:

Kocham polskie filmy. W ubiegłym roku widziałem "Zimną wojnę", miałem zaszczyt pracy z Patrykiem Vegą przy dwóch filmach: „Kobiety mafii” i tym, który już niedługo ujrzy światło dzienne - "Small World", który na ekrany kin wejdzie pod koniec tego roku. Kręciliśmy do niego sceny w Tajlandii. To będzie moja trzecia współpraca z Patrykiem, więc tak, już się dobrze znamy. Kocham Polskę i ludzi, których tam spotkałem. Pozdrawiam polskich fanów. Jestem u was zawsze dobrze traktowany - powiedział nam Arce.

"Dom z papieru 4": Kim jest Arturo Roman?

Arturo grany przez Enrique Arce staje się mimowolnie częścią gangu, który najpierw okrada mennicę, a później bank. Jego postać zyskała pieszczotliwe określenie "Arturito", co jest zdrobnieniem od imienia bohatera. Przyległo ono do bohatera tak mocno, że aktor zaczął być bezpośrednio utożsamiany z fikcyjną postacią:

Nawet moja mama mnie tak nazywa! - mówi nam w wywiadzie aktor. Przestałem być Enrique. Ale wiesz co? Nie przeszkadza mi to. Na początku byłem zły, ale teraz to traktuje jako żart. To przejaw tego, co w naszej branży jest dosyć częste - mylenia fikcji z rzeczywistością. A wiesz, komu zawdzięczam tę ksywkę? To przez Jaime Lorente! To on to wymyślił. W scenariuszu nie było Arturito. Ta słynna scena, kiedy Jaime mówi do mnie: "Wyglądasz jak idiota, Arturito" - uwielbiam ją.

Sprawdź też: "Dom z papieru 4": co o swoich postaciach myślą odtwórcy głównych ról? [WYWIAD]