Trzy lata wspólnej pracy oraz udane eliminacje sprawiły, że oczekiwania Polaków wobec polskich piłkarzy były bardzo wysokie. EURO 2016 to nie tylko kolejne Mistrzostwa Europy. To przede wszystkim olbrzymi egzamin dla naszych zawodników.

Drużyna prowadzona przez Adama Nawałkę znalazła się w grupie C. Jej rywalami byli: Niemcy, Ukraina oraz Irlandia Północna. Polacy zwyciężyli z Irlandią Północną 1:0 oraz zremisowali z Niemcami 0:0. Mecz z Ukrainą, który zakończył się wynikiem 1:0, zagwarantował naszej Reprezentacji wyjście z grupy na drugim miejscu, co skutkowało przejściem do 1/8 finału.

Dziś Polacy zagrali ze Szwajcarią o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Europy.

Ten mecz będzie przebiegał pod nasze dyktando. Mamy szacunek do rywala, ale wierzymy we własne umiejętności - powiedział trener Nawałka o dzisiejszym meczu.

W 39. minucie Kuba Błaszczykowski zdobył pierwszą bramkę. Po pierwszej połowie wydawało się, że mamy zwycięstwo w kieszeni. Nic z tego! Xherdan Shaqiri w 82 minucie zdobył bramkę dla Szwajcarów. Po 90 minutach, sędzia zdecydował o doliczeniu dodatkowych minut dogrywki, które w żaden sposób nie wpłynęły na wynik meczu. Po 120 minutach zakończyło się spotkanie. W rzutach karnych wygrali Polacy wynikiem 5:4!